Grįžti atgal

Profitus news Trumpalaikis investavimas: kas tai ir kokie efektyvūs būdai

2023-11-28 14:00:00

INVESTAVIMAS

Trumpalaikis investavimas: kas tai ir kokie efektyvūs būdai

Investavimas dažniausiai yra skirstomas į ilgalaikį bei trumpalaikį. Ilgalaikio investavimo strategija grindžiama tuo, kad reikia išsikelti ilgalaikį investavimo tikslą, kurio sieksime 10 metų ir ilgiau, pavyzdžiui, nuosavas būstas, pensija, vaikų ateitis ir t.t. Renkantis šią strategiją reikia susitaikyti su mintimi, kad investuotus pinigus investiciniam periodui reikia užmiršti ir netrukdyti jiems dirbti ilgesnį laiko tarpą. Tokia investavimo strategija populiari tarp investuojančių į akcijas, obligacijas bei kitus investicijų instrumentus. Tačiau yra ir visiškai priešinga investavimo strategija - trumpalaikės investicijos.

Kas yra trumpalaikis investavimas?

Kita investavimo strategija yra trumpalaikė, kai turimas investavimo tikslas yra iki kelių metų, o dažnu atveju iki metų ir trumpiau, nes tiksliai žinoma kada ir kam mums reikės pinigų. Pavyzdžiui, norima susitaupyti pinigų poilsinei kelionei, naujam automobiliui ar brangesniam pirkiniui. Trumpalaikį investavimą patartina rinktis tuomet, kai ilgalaikio investavimo strategija netinka – pinigų reikės kelių metų bėgyje ir žinote, kad negalėsite jų palikti investavimui ilgesniam laikui.

 

Tiek pirmas, tiek ir antras investavimo būdas turi savų privalumų bei trūkumų, prieš pasirenkant vieną iš jų svarbu įsivertinti savo tikslus, lūkesčius bei galimybes. Plačiau aptarsime trumpalaikio investavimo sąvybes, kad galėtumėte lengviau suprasti ar toks investavimas jums priimtinas ar ne.

 

Trumpalaikis investavimas

 

Trumpalaikio investavimo privalumai

Tiek ilgalaikės, tiek ir trumpalaikės investicijos turi ir privalumų ir trūkumų.

  • Trumpalaikis investavimas leidžia neužšaldyti savo santaupų ilgesniam laikui, nes jūs investuojate iki kelių metų, todėl lengviau galite planuoti savo pinigų srautus bei lengviau planuotis, kada jūsų pinigai sugrįš ir kada galėsite juos panaudoti.
  • Taip pat renkantis trumpalaikes investicijas jūs turite galimybę lanksčiau reaguoti į rinkos sąlygas ir sugrįžus lėšoms jas reinvestuoti į tuos pačius ar kitus investicinius instrumentus.
  • Pradėti nuo trumpalaikio investavimo yra lengviau, nes lengviau galite įveikti psichologinį barjerą, kuris dažnai būna tik pradėjus investuoti. Nes iškyla klausimai, o ką darysiu jeigu man prireiks mano pinigų, o juos investavau 10 metų ir ilgiau?

 

Trumpalaikio investavimo minusai

  • Dažnu atveju investuojant į trumpalaikes investicijas yra prisiimama didesnė rizika, ne visuomet, tačiau dažnu atveju trumpalaikės investicijos suteikia galimybę ne tik daugiau uždirbti, tačiau dažniau prarasti savo investicijas, nes didelę įtaką sudaro šalies ekonomikos rodikliai bei laikas, kada jūs perkate bei parduodate savo investicijas. Priešingai nei ilgalaikiame investavime, nes per 10 ir daugiau metų prasisuka ekonomikos ciklai ir trumpalaikei sukrėtimai daro vis mažesnę įtaką investicijoms.
  • Trumpalaikiui investavimui gali reikėti skirti daugiau savo laiko gilinantis bei ieškant naujų būdų, kur įdarbinti savo pinigus. O ilgalaikiame investavime priešingai - jūs išsirenkate savo investiciją ir ją paliekate ilgam laikotarpiui apie ją per daug vėliau negalvojant, todėl trumpalaikiam investavimui reikia skirti daugiau laiko.

 

Trumpalaikio investavimo būdai

Trumpalaikių investavimo būdų yra įvairių, tokiu būdu galima investuoti į akcijas, kriptovaliutas, paskolas bei kitus investicinius instrumentus. Kalbant apie trumpalaikį investavimą, reikia atskirti spekuliavimą investicijų rinkoje, nes tokie veiksmai skiriasi nuo trumpalaikių investicijų bei yra labai rizikingas investavimo būdas. Dar kitaip vadinami trade‘inimu, kai bandoma nusipirkti pigiai ir parduoti brangiai. Akcijų bei kriptovaliutų atveju bandoma atspėti, kada vertė yra nuvertinta t,y. kada kaina mažesnė nei tikroji vertė bei parduoti, kai akcijų ar kriptovaliutų kaina pasiekė kainos viršūnę – yra įvertinta rinkoje labiau nei tikroji vertė, dar kitaip, kai investuotojai mano, kai akcijos jau pasiekė didžiausią akcijų vertę ir artimoje ateityje akcijų vertė kris. Toks spekuliacinis investavimo būdas yra gan žinomas bei populiarus dėl reklamuojamų greitų ir lengvų pinigų, tačiau dažniausiai neįvertinama, kad šia veikla užsiimantys žmonės prisiima didelę riziką prarasti savo investicijas ir likti su nuliu, nes rinkos nenuspėjamos, o ypač spekuliuojant investiciniams instrumentais. Tačiau pakalbėsim apie tikrą trumpalaikį investavimą, kai investuojama keliems metams ir trumpiau ir nėra spekuliuojama rinkomis, tikintis, kad instrumentų vertė kils / kris bei nebus bandoma atspėti, kada yra geriausias būdas pirkti arba parduoti turimas investicijas. 

Trumpalaikis investavimas galimas per sutelktinio finansavimo bei P2P platformas, kurios suteikia paskolas fiziniams bei juridiniams asmenims, o investicijos trukmė priklauso nuo to, kuriam laikui paskola yra išduota, pavyzdžiui, Profitus platformoje galima rasti projektų, kurių trukmė yra 3, 6 ar 9 mėn. Ši projektų trukmė varijuoja, nes finansuojami projektai nuo 3 iki 36 mėn. laikotarpiui.

 

 Trumpalaikis investavimas

 

P2P investavimas

Tai investavimo būdas, kai yra investuojama į žmonių paskolas, t.y yra skolinami pinigai fiziniams asmenims, kurie tuos pinigus naudoja savo reikmėms. Kodėl žmonės skolinasi, priežasčių yra įvairių – nori refinansuotis savo įsipareigojimus turimus greitiesiems kreditams, lengviau gauti paskolą negu kitose finansų įstaigose, reikia pinigų ir neturi iš kur jų gauti. Mums kaip investuotojams, kitų žmonių skolinimasis per P2P platformas leidžia investuoti bei pasirinkti ar investuoti į trumpalaikes, ar ilgalaikes paskolas.

 

Investavimas į verslo paskolas su nekilnojamo turto įkeitimu

Priešingai nei P2P platformose sutelktinio finansavimo platformose galite skolinti ne fiziniams, bet juridiniams asmenims ir tokiu būdu investuosite į verslo paskolas su nekilnojamo turto įkeitimu. Pasirinkus šį investavimo būdą jūs galite investuoti nuo 100 eurų ir prisidėti prie nekilnojamo turto projektų finansavimo. Verslo paskolos būna įvairių paskirčių: gyvenamųjų namų, butų ar daugiabučių statyboms, turimos paskolos refinansavimui, taip pat sutelktinį finansavimą vis dažniau renkasi ir komercinės paskirties projektų savininkai. Nors verslo paskolų yra įvairių bei jos skiriasi savo trukme, tačiau dažnu atveju įsipareigojimas trunka iki  12 mėn., kas yra ganėtinai trumpas laikas, todėl paskolos verslui yra puikus pasirinkimas, norint investuoti trumpam laikui.

 

Investavimas su nekilnojamo turto įkeitimu

 

Investavimas į turto nuomos projektus

Ieškant trumpalaikių investavimo galimybių, taip pat verta apsvarstyti ir investavimą į turto nuomos projektus, nes skirtingi investavimo būdai padeda išskaidyti (diversifikuoti) savo investicijas ir taip sumažinti investicinio krepšelio riziką. Nuomos projektų finansavimas, tai toks investavimo tipas, kai jūs prisidedate prie projekto finansavimo, o jo paskirtis yra nuoma, pavyzdžiui, projekto savininkas siekia pasiskolinti lėšas buto pilnai apdailai ir įrengimui, po to ketina butą išnuomoti bei skolą ir palūkanas grąžinti iš nuomos pajamų. Šis investavimo būdas turi privalumą, kad NT savininkui sėkmingai išnuomojus butą jis turės nuolatinį pinigų srautą iš kurio galės grąžinti įsipareigojimus. Tokią trumpalaikę investiciją galima laikyti saugesne, nes išnuomoti, o ne parduoti turtą už norimą kainą yra lengviau ir tai užtrunka trumpiau, todėl tikėtina, kad projekto savininkas rečiau susidurs su sunkumais turėti lėšų iš ko grąžinti paskolą.

 

 Nuomos projektai

 

Kaip išsirinkti P2P investavimo būdą?

Investavimo būdų yra įvairių, kiekvienas investuotojas turėtų pasirinkti tokį būdą, kuris jiems yra priimtiniausias. Renkantis investavimo būdą rekomenduojame atsižvelgti į savo rizikos toleranciją, investavimo tikslą bei investavimo strategiją. Taip pat pasirinkti ar investuoti trumpam ar ilgam periodui. Atsakius į visus šiuos klausimus, kviečiame išsirinkti jums geriausiai tinkantį investavimo būdą.

 

Ką pasirinkti?