Grįžti atgal

Profitus news Knygos apie investavimą ir pinigus - geriausiųjų sąrašas

2024-07-04 06:00:00

INVESTAVIMAS

Knygos apie investavimą ir pinigus - geriausiųjų sąrašas

Knygos – tai tas dalykas, su kuriuo susipažįstame dar net nemokėdami kalbėti. Būdami kūdikiais klausome kaip pasakas skaito artimieji, paaugę patys imame knygas į rankas. Jos gali padėti atitrūkti nuo kasdienių reikalų ir rūpesčių, gali paguosti ar net pamokyti. Pasaulyje egzistuoja daugybė puikių knygų, kurias turi perskaityti kiekvienas žmogus. Šiandien norime pakalbėti apie negrožinę literatūrą, o tiksliau, – leidinius apie investavimą ir pinigus. Knygos apie pinigus gali padėti pagilinti finansinio raštingumo žinias, suteikti žinių apie finansų valdymą ir planavimą. Knygos apie investavimą pravers kiekvienam, norinčiam daugiau pasidomėti šia tema, planuojančiam investuoti ar net jau investuojančiam!

 

Skaitytojų vertinimu geriausiųjų knygų apie investavimą TOP 10

Pasaulyje daugybė ekonomistų, garsių finansų srities ekspertų, profesorių ir mokslininkų kasdien gilinasi į pinigų temą. Ir išties ne be reikalo – pinigai mūsų kasdienybėje užima išties svarbią dalį: jie yra ir atlygis, ir įrankis siekti savo tikslų ar svajonių. Kasdien susiduriame su finansais, norime to ar ne: pirkdami kavą, pildamiesi kurą, rinkdamiesi savaitgalio pramogą ar kvalifikacijos kėlimo kursus. Tam, kad apie pinigų valdymą, investavimą suprastumėte geriau, norime jums pateikti net 10 knygų šiomis temomis. Kiekviena knyga apie investavimą yra atrinkta remiantis skaitytojų vertinimais ir atsiliepimais.

 

1. Burton G. Malkiel „Atsitiktinis klaidžiojimas Volstrite“

Visų laikų knygų apie investavimą bestseleris – Burtono G. Malkielo „Atsitiktinis klaidžiojimas Volstrite“. Šią knygą rekomenduoja žymiausi tiek Lietuvos, tiek viso pasaulio investuotojai. Joje pristatomi svarbiausi investavimo terminai, populiariausios portfelio valdymo strategijos, dažniausios klaidos. Burtonas G. Malkielis rašo apie investavimą paprastai, be jokių išvedžiojimų, tad ši knyga gali tapti puikiu tramplynu į investavimo vandenis apskritai.

 

Atsitiktinis-klaidziojimas-Volstrite

 

2. Morgan Housel „Pinigų psichologija“

Antra pagal skaitytojų rekomendacijų kiekį ir atsiliepimus – Morgano Houselio knyga apie investavimą „Pinigų psichologija“. Šioje knygoje autorius tvirtina, kad sėkmę investavime lemia tinkamas dalyvių elgesys ir tinkamu metu priimti geri sprendimai. M. Houselis ragina atkreipti dėmesį, kad itin svarbūs sprendimai priimami ne gerai apgalvojus, tačiau esant susitikime, kai svarbų vaidmenį atlieka skirtingos asmenybės, jų ego, išdidumas, rinkodara ir kiti triukai. Autorius šioje knygoje pasakoja apie investavimą paprastai, nesudėtingais žodžiais, todėl ji puikiai tinka ir pradedantiesiams domėtis investavimu apskritai.

pinigu-psichologija

 

3. Benjamin Graham „Protingas investuotojas“

Benjaminas Grahamas – tai garsus britų kilmės finansų analitikas, investuotojas, rašytojas ir profesorius, gyvenęs ir dirbęs JAV. „Protingas investuotojas“ – tai antroji jo knyga finansų tema, parašyta remiantis ilgamete prekybos akcijų biržose patirtimi. Knygoje struktūruotai išdėstyti pagrindiniai kriterijai, kuriais remiantis atliekamas finansinių priemonių vertinimas, atranka, portfelio sudarymas ir rizikos valdymas. B. Grahamas knygoje pataria, kaip išsirinkti vertingas investicijas ir kaip atpažinti nešančias mažesnį pelną. Ši knyga apie investavimą laikoma klasika, nuo kurios gali pradėti bet kuris investuotojas, tačiau ji puikiai tiks ir tiems, kurie nori pradėti savarankiškai investuoti į sudėtingesnes finansų priemones.

 

protingas-investuotojas

 

4. Burton G. Malkiel, Charles D. Ellis „Investavimo principai“

Burton G. Malkiel, Charles D. Ellis į knygą „Investavimo principai“ sudėjo pačią svarbiausią informaciją apie investavimą. Nedidelės apimties išties koncentruotoje knygoje aptariamos pagrindinės taisyklės investuojant, pateikiami praktiniai patarimai apie taupymą, investavimą ir strategijų naudojimą, dėstoma, kaip stabilizuoti rizikas ir kokių klaidų reikėtų vengti. Nors ši knyga išleista gan senai, tačiau joje talpinama informacija ir autorių siūlomos strategijos tiks bene visiems investuotojams!

 

investavimo-principai

 

5. John C. Bogle „Sveiko proto investavimas“

Johnas C. Bogle vadinamas tikru investicinių fondų srities veteranu. Savo knygoje autorius pasakoja apie tai, kokias strategijas reikia rinktis norint į fondus investuoti pelningai, kokius mokesčius reikės mokėti, ir apie ką dar reikia žinoti kiekvienam investuotojui. J. C. Bogle nevengia aptarti ir visuomenėje susiformavusius mitus, apgaules ir paaiškina, kaip paprastai investuoti vadovaujantis sveiku protu. Autorius savo knygoje pristato ir kitų žymių investuotojų požiūrį, tad tai yra išties puiki knyga visiems, besidomintiems indeksiniais fondais. 

 

sveiko-proto-investavimas 

 

6. J. L. Collins „Paprastas praturtėjimo kelias“

Skaitytojų itin mėgstama, šmaikščiu tonu pasižyminti J. L. Colins knyga „Paprastas praturtėjimo kelias“ išties neįprasta. Ji gimė iš autoriaus laiškų savo dukrai apie finansinius, tame tarpe ir investicinius, klausimus. Šmaikščiai aiškinamos net ir sudėtingiausios finansinės sąvokos tampa greitai perprantamomis ir įsimintinomis, o platus temų spektras leidžia pažinti finansus ir investavimą iš arti. Knygoje aiškinama, kaip veikia akcijų rinkos, kodėl krenta akcijų kainos, kokios yra apskritai strategijos, dažniausios klaidos ir kas yra finansinė nepriklausomybė. Ši knyga skatina pasitikėti savimi ir pradėti investuoti tinkamai.

 

paprastas-praturtejimo-menas

 

7. Justin Fox „Racionalios rinkos mitas“

Tai 2009 metais bestseleriu tapusi knyga apie finansus, parašyta žymaus amerikiečių žurnalisto Justino Foxo, kurioje apibendrinami per kelis dešimtmečius parašyti žymiausi ekonomikos ir finansų srities moksliniai darbai, kuriuose buvo tyrinėjama finansų rinkų dinamika. Autorius tikina, kad finansų rinkos iš esmės yra neprognozuojamos, o finansinių priemonių kainas, jų svyravimus nulemia pagrindą turintys veiksniai. „Racionalios rinkos mitas“ priverčia susimąstyti ir dar kartą gerai apgalvoti pasirinktas investavimo strategijas. Ši knyga gali puikiai tikti tiek pradedantiesiems, tiek jau daugiau patirties turintiems investuotojams.

 racionalios-rinkos-mitas

 

8. Michael Lewis „Didžioji skola“

„Didžioji skola“ – tai 2010-aisiais metais parašyta Volstyte maklerio profesiją išbandžiusio Michaelio Lewiso. Ši knyga dar tais pačiais metais tapo New York Times bestseleriu, o visai netrukus buvo ekranizuota ir taip pasiekė bene visą pasaulį. Šioje knygoje pasiekiamos pasaulio finansų krizės ištakos, analizuojami net ir patys sudėtingiausi investiciniai instrumentai, jų atsiradimo istorija ir kaip jie paveikė tuometinių investuotojų likimus, kaip vieniems leido iš to uždirbti, kai kiti tuo metu griebėsi už galvos. Šia knyga mėgausis kiekvienas, trokštantis sužinoti daugiau apie finansinius instrumentus ir jų poveikį.

didzioji-skola

 

9. Thomas Stanley, William Danko „Jūsų kaimynas milijonierius“

Tai dviejų verslo atstovų, rašytojų, teoretikų parašyta knyga, kurioje jie bando atskleisti bendrus visiems milijonieriams būdingus bruožus. Šie mokslininkai išanalizavo daugiau nei tūkstantį JAV gyvenančių milijonierių, atidžiai išstudijavo jų gyvenimus, jiems būdingą elgesį ir bruožus, juos apibendrino ir priėjo išvados, kad daugelis esame susidarę visiškai kitokį milijonus turinčių žmonių įvaizdį: manome, kad tai žmonės, gyvenantys prabangiuose pilis primenančiuose namuose, vairuojantys naujausią automobilį, o garaže laikantys dar mažiausiai penkis tokius, tai žmonės, atostogaujantys svečiose šalyse daugiau nei dirbantys ir leidžiantys sau įsigyti viską, apie ką tik pasvajoja. T. Stanley ir W. Danko pastebėjo, kad toks įsivaizdavimas apibūdina ne tikruosius milijonierius, o tuos, kurie tokiais tik bando tapti. Knygoje „Jūsų kaimynas milijonierius“ rašytojai detaliai aptaria turtuolių įpročius ir elgseną, kuri padėjo uždirbti, ir, svarbiausia, išsaugoti didelius pinigus.

 

jusu-kaimynas-milijonierius

 

10. Alice Schroeder „Sniego gniūžtės efektas: Warrenas Buffetas ir jo gyvenimo filosofija“

Dešimtojoje vietoje skaitytojai išskiria Alice Schroeder knygą apie žymiausią pasaulio investuotoją Warreną Buffetą. Tai žmogus, kuriam per ilgus savo veiklos metus yra pavykę uždirbti kur kas didesnę finansinę grąžą nei rinkos vidurkis, ką padaryti pavyko vos keliems investuotojams visame pasaulyje! Tai itin unikali biografinė knyga, kurią sudarant dalyvavo ir pats knygos herojus Warrenas Buffetas. Ši knyga nepaliks abejingo nei vieno tikrų faktų ir biografijų mėgėjų, kurie domisi investavimo sėkmės paslaptimis.

 

warren-buffett

 

Kitos populiarios knygos apie finansus

Be knygų apie investavimą skaitytojai taip pat išskiria ir kelias kitas knygas apie finansus apskritai. Knygos apie pinigus čia labiau nagrinėja ne patį investavimą, bet ekonomiką, taupymą, asmeninių finansų valdymą, platesnį požiūrį į ekonomiką kaip tokią apskritai. Norime išskirti dar kelias knygas, kurios, tikime, bus naudingos ir investavimu besidomintiems žmonėms. 

  • George S. Clason „Turtingiausias Babilono žmogus“ – tai knyga, susidedanti iš kelių apsakymų, pasakojančių senovės Babilono gyvenimą. Knygos pagrindinis veikėjas Arkadas atskleidžia taisykles ir veiksmus, kurie pavertė jį turtingiausiu Babilono žmogumi. Tai knyga, kuri gali tapti puikiu asmeninių finansų valdymo pamatu. 

  • Ray Dalio „Didžiosios skolos krizės“ – kaip jau sufleruoja pavadinimas, knygoje nagrinėjamos krizės ir jų valdymas, finansinių sistemų griūtį lemiančios priežastys ir aptariama, ko turėtų imtis vyriausybė ir bankai siekiant maksimaliai apsaugoti nuo finansinių sistemų griūties. Autorius laikomas vienu geriausių investavimo specialistų, kuris paskyrė savo gyvenimą rinkų analizei.

  • John Howkins „Kūrybos ekonomika“ – tai itin puiki knyga, kurioje kalbama apie kūrybingumo ir ekonomikos ryšius. Autorius gilinasi, kaip iš kūrybos kuriama ekonominė vertė, kokią dalį ekonomikos tai sudaro ir kaip ji veikia.

  • MJ DeMarco „Greitkelis link milijono. Iššifruok sėkmės kodą ir būk turtingas visą gyvenimą“ – tai knyga, padedanti sukelti perversmą galvoje. Autorius tikina, kad greitas praturtėjimas nėra tik mitas, jį galima išties greitai pasiekti, tik reikia tinkamai mąstyti ir veikti. Teigiama, kad šioje knygoje skaitytojai atras savo kelią praturtėjimo link.