Investavimas užtikrintas nekilnojamuoju turtu

Pradėkite investuoti į verslo paskolas užtikrintas nekilnojamuoju turtu jau šiandien!

seo.seo.invest.real_estate_development

Nekilnojamojo turto vystymo projektai

Finansavimas skiriamas įkeičiamo arba kito NT plėtrai, žemės sklypo įsigijimo, naujų ar pradėtų pastatų statybos, esamų pastatų renovacijos ar infrastruktūros darbams vykdyti.

seo.seo.invest.business_loan_backed_by_real_estate_mortgage

Verslo paskolos užtikrintos NT

Verslo paskola naudojama pritraukti kapitalą kasdienėms verslo išlaidoms ir veiklai, verslo plėtrai, įrangai ar prekėms įsigyti arba turimiems įsipareigojimams padengti, pvz., mokesčiams. Verslo paskola taip pat gali būti naudojama refinansuojant projektą.

seo.seo.invest.real_estate_rental_projects

Nekilnojamojo turto nuomos projektai

NT nuomos projektuose pritrauktas finansavimas skiriamas NT įsigijimui ar įrengimui su tikslu patalpas išnuomoti. Iš nuomos nuolat generuojamos pajamos, kuriomis dengiamos paskolos išlaidos - t.y. išmokamos palūkanos investuotojams.

Aktyvūs investavimo pasiūlymai

Kaip veikia sutelktinis nekilnojamojo turto finansavimas?

Sutelktinis finansavimas suteikia galimybę kiekvienam, net ir nedidelėmis sumomis, prisidėti prie verslo projektų užtikrintų nekilnojamuoju turtu. Kaip investuotojas, Jūs kartu su dešimtimis ar net šimtais kitų investuotojų finansuojate projektą, mainais gaudami nekilnojamojo turto įkeitimą hipoteka.

Sutelkta suma išmokama projekto savininkui, verslui ar nekilnojamojo turto vystytojui investuojama į statybas, renovaciją, turto įsigijimą ar nekilnojamo turto nuomą, o tai generuoja Jums, kaip investuotojui nuolatinę grąžą.

arrow pointing to platform from company
company

Verslui

Ieškančiam finansavimo nekilnojamojo turto projektams

platform

Profitus

Procesą administruojantis tarpininkas

money transfers
money
arrow pointing to platform from investors
investors

Investuotojams

Ieškantiems paprasto ir užtikrinto būdo investuoti

12,14 %
38687
188 216 061 €
11 439 699 €

Skaičiuoklė

INVESTUOJAMA SUMA

100,00 €500 000,00 €

METINĖ GRĄŽA

6%30%

TERMINAS

3 mėn.36 mėn.

Per mėnesį uždirbsiu

20,00 €

Per metus uždirbsiu

240,00 €

Po 12 mėn. man grąžins

2 240,00 €

Sumokėsiu platformai

0,00 €

%

* Investicijų skaičiuoklė yra preliminari, skirta įvertinti galimą uždarbį iš palūkanų, tačiau neįvertina galimų rizikų.

Kaip pradėti investuoti?

1

Susikurkite paskyrą.

Susikurkite savo investuotojo paskyrą PROFITUS platformoje. Nurodykite savo kontaktus bei susipažinkite su naudojimosi taisyklėmis. Užtruksite vos kelias minutes!

2

Patvirtinkite tapatybę.

Atlikite tapatybės patvirtinimą per Ondato sistemą. Pasipildykite sąskaitą ir pasiruoškite investavimui. Pradėti galite vos nuo 100 eurų.

3

Investuokite.

Susipažinkite su aktyviomis investicijomis, išsirinkite Jums priimtiniausią projektą ir investuokite. Šį veiksmą atliksite tik vieno mygtuko paspaudimu. Susipažinkite su galimomis investavimo galimybėmis ir rizikomis.

4

Uždirbkite daugiau!

Kartą į ketvirtį projekto savininkas mokės Jums palūkanas, o investicijos laikotarpio pabaigoje - grąžins visą investiciją. Gautą sumą galėsite vėl investuoti ir uždirbti dar daugiau pinigų!

Dažniausiai užduodami klausimai

1. Kaip užtikrinamas mano investicijų bei laikomų lėšų saugumas ar joms yra taikoma indėlių garantijų sistema?

Jūsų investicijos yra užtikrinamos nekilnojamojo turto įkeitimu pirmine ar antrine hipoteka, taip pat ir kitomis užtikrinimo priemonėmis (pvz.: laidavimu arba garantija). Skirtingi projektai turi nevienodas rizikos mažinimo priemones, su kuriomis galite susipažinti savitarnoje, prie kiekvieno projekto informacijos, skiltyje "Užtikrinimo priemonės".

Jūsų naudotojo sąskaitoje esančias lėšas, kurios nebuvo investuotos, Jūsų vardu saugo licencijuotas mokėjimo paslaugų teikėjas „Lemon way". Šias lėšas „Lemon way" laiko atskirose sąskaitose, atidarytose Europos ekonominės erdvės (EEE) kredito įstaigose, ir joms taikoma indėlių garantijų sistema. Profitus šių lėšų nevaldo ir nekontroliuoja.

Jūsų investicijoms netaikomos indėlių garantijos sistemos, nustatytos Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2014/49/ES. Jūsų investicijoms taip pat netaikomos investuotojų kompensavimo sistemos, nustatytos pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 97/9/EB.
Taip pat atkreipiame dėmesį, jog investavimas visuomet yra susijęs su rizika, įskaitant dalinio ar visiško investuotų pinigų praradimo riziką.


2. Kur galiu rasti duomenis, reikalingus pateikti mokesčių ataskaitai?

Profitus platforma yra įpareigota valstybės pateikti visų investuotojų informaciją VMI, tad jums papildomai informacijos pateikinėti nereikia, jei esate LR rezidentas. Jeigu vis tik norite šią informaciją pamatyti, tai galite padaryti prisijungus prie paskyros ir kairėje pusėje esančiame meniu pasirinkus skiltį "Operacijos". Ten matysite visą jums reikalingą informaciją. Jei esate užsienio šalies rezidentas turite pateikti duomenis apie Lietuvoje uždirbtas palūkanas, tos šalies VMI.


3. Kiek galiu uždirbti?

Grąžos suma priklauso nuo investuojamos sumos. Kadangi platforma veikia palūkanų principu, kuo didesnė investicija - tuo didesnis uždarbis. Projektų palūkanos varijuoja nuo 5% iki 14%.


4. Kokie mokesčiai yra taikomi investuotojams?

Jeigu investuojate, kaip Fizinis asmuo ir esate Lietuvos respublikos rezidentas, uždirbtos palūkanos priskiriamos B klasės pajamoms, kurias privalote deklaruoti GPM308 formoje ir šios formos priede „Apmokestinamosios pajamos“. Nuo šių pajamų turite sumokėti 15% GPM (gyventojų pajamų mokestį). Mes pateiksime Valstybinei mokesčių inspekcijai reikalingus duomenis apie jūsų per kalendorinius metus gautas palūkanas.

Jei investuojate, kaip fizinis asmuo ir esate užsienio rezidentas, gyventojų pajamų mokestį, Lietuvos mokesčių inspekcijoje, sumokame mes, nuskaičiuodami 15% nuo Jūsų gautų palūkanų. Tačiau Jūs turite kreiptis į savo šalies mokesčių inspekciją  ir pateikti duomenis apie gautas pajamas Lietuvoje.

Dvigubo apmokestinimo galite išvengti jei tarp šalies, kurios rezidentu esate ir Lietuvos yra sutartis dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo.


5. Kas nutinka, jei projekto savininkas negali laiku grąžinti investicijų ar palūkanų?

Paskolos gavėjas yra raginamas vykdyti savo įsipareigojimus pagal iš anksto sutartyje numatytas sąlygas. Jei mokėjimas ar mokėjimai nevykdomi per nustatytą laikotarpį, pradedamas išieškojimo procesas, kurį administruoja Profitus. Apie visą eigą būsite informuojami nurodytais kontaktais.


6. Kas nutiks jei Profitus nustos vykdyti savo veiklą?

Profitus veikia tik kaip tarpininkas, tad veiklai sustojus išliktų tiesioginis investuotojo ir projekto savininko santykis. Kadangi projekto savininko turtas įkeičiamas platformai, kuri pagal įstatymą atstovauja investuotojų interesus, turtas liktų investuotojams.


7. Kokios paskolos suteikiamos Profitus platformoje?

Profitus telkia pinigus įvairios paskirties verslo paskoloms. Šiuo metu Profitus platformoje finansuojami du pagrindiniai produktai. Pirmasis, verslo paskolos su NT įkeitimu, kur investuotojų interesams užtikrinti įkeičiamas nekilnojamasis turtas pirmine hipoteka. Antrasis, verslo paskolos, kur investuotojų interesams užtikrinti įkeičiamas nekilnojamasis turtas antrine hipoteka - tokiais atvejais papildomai suteikiamas ir asmeninis įmonės vadovo ar susijusio asmens laidavimas.

Taip pat visi projektai platformoje gali būti finansuojami etapais. Tai ypatingai nekilnojamo turto vystytojams patrauklus finansavimo būdas, kai esama vystomo objekto vertė yra ženkliai mažesnė nei visa projektui reikiamų investicijų suma. Projekto savininkui vertinga vystymo projektą finansuoti dalimis, po truputį keliant įkeičiamo turto vertę, bei nepermokant už paskolintas lėšas, kurių iškart projekte nepavyksta įdarbinti. Tokio tipo projektuose numatomas maksimalus LTV rodiklis, kurio negalima peržengti finansuojant projekto naujus etapus. Visos paskolos yra finansuojamos pagal tuometinę įkeisto turto vertę, o paskolą gaunant etapų principu, pasiekus maksimalų LTV rodiklį – atliekamas naujas nepriklausomų nekilnojamojo turto vertintojų vertinimas.


8. Ar galiu prarasti visą savo investiciją?

Kadangi visi projektai yra užtikrinti turto įkeitimu ar kitomis garantijomis, visiškas investicijos praradimas yra mažai tikėtina situacija. Kad ir kaip bebūtų, investavimas visuomet yra susijęs su rizikomis prarasti dalį ar visą investiciją.


9. Kas nutiks jei projektas nesurinks reikiamos investicijos?

Tuo atveju jeigu projektui reikiamos investicijos nėra surenkamos iš pirmo karto, projekto vystytojui yra siūloma priimti surinktą sumą ir atlikus dalį projekto darbų, kurti naują projektą kitam etapui. Tuo atveju jeigu projekto vystytojas galimybės atsisako, lėšos per 21 dieną yra grąžinamos investuotojams.


10. Iš kokių pinigų projekto savininkas grąžina pasiskolintą sumą?

Pateikiant paraišką projektui vystyti, kartu turi būti pateikiamas ir planas kaip bus grąžinamos investicijos bei palūkanos. Dažniausiu atveju tai yra lėšos surinktos pardavus projekto metu išvystytus objektus, taičiau tai nėra taisyklė. Kiekvieno projekto sąlygos gali būti skirtingos, tačiau be plano kaip investicijos ir palūkanos bus grąžinamos, paskola vystytojui nėra suteikiama.


11. Ar galiu savo investiciją atsiimti anksčiau laiko?

Galimybės investiciją atsiimti anksčiau laiko deja nėra, tačiau savo investiciją galite parduoti antrinėje rinkoje. Antrinėje rinkoje projektus parduodate savo nustatytomis sąlygomis. 


12. Kaip pasirinkti į kurį projektą investuoti?

Vienos formulės kaip reikia išsirinkti projektą investavimui nėra, kadangi visų investuotojų poreikiai ir galimybės yra individualūs.
Renkantis projektą rekomenduojame atkreipti dėmesį į 3 pagrindinius kriterijus:
LTV rodiklį - jis nurodo paskolos ir turto santykį, kuo šis rodiklis mažesnis tuo paskola yra saugesnė nesėkmės atveju, jei reikėtų vykdyti išieškojimo procesą, t.y. pardavinėti įkeičiamą turtą;
Projekto reitingą - jis yra paskaičiuojamos mūsų specialistų įvertinant visas projekto aplinkybes. Kuo projekto reitingas yra aukštesnis tuo palūkanų norma yra žemesnė, nes projektas yra mažesnės rizikos;
Projekto laikotarpį - dažniausiai paskola yra grąžinama investicinio laikotarpio pabaigoje, retesniu atveju ji gražinama dalimis sumokant to laikotarpio palūkanas.


13. Kas yra projekto reitingas? Kaip jis nustatomas?

Projektų reitingą nustato Profitus sukurtas algoritmas. Algoritmas nustato projektų reitingą, vertinant finansinių rodiklių, akcininko finansinių pajėgumų ir įsiskolinimo agresyvumo bei pasirašytų preliminarių pirkimo-pardavimo sutarčių vertinimą.  
Profitus projektų reitingų sistema prilyginama tarptautinių reitingų agentūrų naudojamoms skalėms:  

 • Tarptautinės reitingo skalės yra labiau priimtinos ir suprantamos patyrusiems investuotojams ir tiems, kurie investuoja ne tik Lietuvoje. 
 • C bei D tarptautinių reitingo agentūrų reitingai yra ypatingai aukštos rizikos, tuo tarpu Profitus C, C- reitingo projektai pagal dabartinę skalę nėra tokios aukštos rizikos ir nekoreliuoja su tarptautinėmis skalėmis. 

 

Nauja reitingo skalė nuo 2024-06-11 

Esama reitingo skalė 

Žemiausia rizika 

AAA 

A+ 

Žema rizika 

AA+ 

A 

AA 

A- 

AA- 

B+ 

Žemesnė vidutinė rizika 

A+ 

B 

A 

B- 

A- 

C+ 

Aukštesnė vidutinė rizika 

BBB+ 

C 

BBB 

C- 

BBB- 

D 

Aukšta rizika - nefinansuojama Profitus 

BB+ 

 

BB 

 

BB- 

 

B+ 

 

B 

 

B- 

 

CCC 

 

CC 

 

C 

 

D 

 


14. Kada mano pinigai pradeda “dirbti”?

Investuotojų pinigai pradeda dirbti kai yra pasirašoma paskolos sutartis - tikslią datą galite rasti pačioje paskolos sutartyje. Tai beveik visais atvejais atliekama viena diena po projekto sufinansavimo.


15. Kur yra saugomos investuotojų lėšos?

Investuotojų lėšos yra saugomos atskiroje sąskaitoje kuri buvo sukurta butent šiuo tikslu. Tai yra tranzitinė sąskaita kurios paskirtis nėra atlikti bankines operacijas. Ji yra skirta tik pinigų perėjimui.


16. Atlikau sąskaitos papildymą, kiek laiko užtruks, kol jos pasieks mano investavimo sąskaitą?

Priklausomai nuo sumos kuri investuojama, pinigų pervedimo laikotarpis gali trukti iki 24 val. Retais atvejais procesas gali trukti iki 4 d.d. Jeigu praėjus šiam laikotarpiui lėšos jūsų sąskaitos nepasiekė, susisiekite su mumis el. paštu [email protected]


17. Kaip papildyti Profitus piniginę - kokie terminai, limitai ir pan.?

Savo Profitus piniginę galite papildyti trimis būdais. Piniginę galite papildyti mokėjimo kortele, mokėjimo inicijavimu per banką bei tiesioginiu banko pavedimu.

Papildymas kortele yra momentinis ir lėšos į Profitus piniginę pervedamos iškart po operacijos atlikimo. Piniginės papildymas kitais dviem būdais gali užtrukti nuo 1 d.d. iki 4 d.d.


18. Kaip išsigryninti lėšas iš savo Profitus piniginės?

Jei piniginėje yra keli IBAN, pasirinkite į kurią sąskaitą norite pervesti pinigus. Tai padarius, pasirinkite sumą kurią norite pervesti (ne didesnę nei piniginės likutis). Patvirtinkite pavedimą paspaudžiant "Išsiimti" ir pinigų išėmimo operacija bus užbaigta. Atminkite, kad pinigų išėmimas SEPA erdvėje įprastai užtrunka iki 2 d.d. Pinigų išėmimas už SEPA ribų gali užtrukti iki 4 d.d. Jeigu po šio laikotarpio lėšos nepasiekė jūsų sąskaitos, susisiekite su mumis [email protected]

 


19. Kas yra projekto refinansavimas ir dėl kokių priežasčių jis vyksta?

Projekto refinansavimas vyksta keliais atvejais. Dažniausiai refinansavimas projekto vystytojui yra suteikiamas kai yra matoma, jog nebus galimybės laiku išpildyti projekte nurodytų terminų grąžinant investicijas ir palūkanas investuotojams. Projekto refinansavimo tikslas yra padengti esamą skolą tokiu būdu pratesiant skolos grąžinimo terminą.


20. Kas yra LTV rodiklis?

LTV (angl. Loan-to-value) – paskolos ir turto vertės santykis. Jis rodo, kiek procentų įkeisto nekilnojamojo ar kito turto sudaro paskola. Tad jeigu paskolos gavėjas siekia sutelkti 70 tūkst. eurų, tai jo įkeistas turtas investuotojams turi būti bent 100 tūkst., tokiu atveju LTV bus 70%.
Kuo mažesnis LTV procentas – tuo geriau, nes tai reiškia, kad daugiau turto įkeista investuotojams. Tačiau reikėtų nepamiršti atkreipti dėmesį kokiu būdu įkeistas turtas – pirmine hipoteka, antrine ar kt.


21. Kaip deklaruoti pajamas?

Mes pateikiame visą reikalingą Informaciją apie, fiziniams asmenims, per platformą išmokėtas palūkanas Valstybinei Mokesčių Inspekcijai (VMI), todėl investuojantiems į Profitus projektus nieko papildomai daryti nereikia. Savo gautas palūkanas bei kitą informaciją galima peržiūrėti prisijungus prie sistemos, paspaudus apžvalgos mygtuką. Jeigu ši bei kita su asmens GPM susijusi informacija yra teisinga, investuotojui tereikia patvirtinti deklaraciją prisijungus prie Elektroninio Deklaravimo Sistemoje (EDS) bei sumokėti priklausantį ir automatiškai apskaičiuotą pajamų mokestį. Jei investuojate, kaip fizinis asmuo ir esate užsienio rezidentas, gyventojų pajamų mokestį, Lietuvos mokesčių inspekcijoje, sumokame mes, nuskaičiuodami 15% nuo Jūsų gautų palūkanų. Jei esate užsienio rezidentas ir investuojate, kaip fizinis asmuo, duomenis apie gautas pajamas Lietuvoje turite pateikti, savo šalies mokesčių inspekcijai, savarankiškai.

Jei investuojate, kaip juridinis asmuo, visą reikalingą informaciją Lietuvos mokesčių inspekcijai (VMI) perduoda Profitus platforma, pajamų mokestis Jums nėra taikomas, išskyrus atvejį jei išsiimate lėšas iš investavimo paskyros.


22. Pelno paskirstymo procesas - kokiais terminais atliekame mokėjimus, kas yra skaitoma vėlavimu, o kas ne?

Kiekvieno projekto terminai gali skirtis, tad investuotojams rekomenduojame prieš atliekant investiciją atidžiai peržiūrėti visą apie projektą pateiktą informaciją. Tuo atveju jeigu projekto vystytojas laiku neatlieka išmokos, skaičiuojame +5% padidintas palūkanas. Jos yra skaičiuojamos imtinai nuo vėlavimo dienos. Projekto palūkanas ir investicijas investuotojams paskirstome per 3 d.d. nuo pinigų gavimo į Profitus sąskaitą.


23. Kas gali investuoti į Profitus platformoje skelbiamus projektus? 

Kiekvienas fizinis ar juridinis asmuo prisiregistravęs platformos internetiniame puslapyje gali investuoti į atvirai skelbiamus projektus. Tam užtikrinti visi projektai skelbiami viešai Profitus svetainėje. 


24. Kodėl Profitus yra skelbiami būsimi projektai?

Tam tikrais atvejais (pvz., pavyzdžiui projektui bus renkama didesnė investicijų suma nei įprastai), Profitus platformoje galima bus susipažinti su būsimais projektais visiems investuotojams. Būsimi projektai bus pateikiami bendrame visų galimybių investuoti sąraše, vietoje pasirinkimo (mygtuko) „investuoti“ nurodant, kad projektas pasirodys „jau greitai“. Tokiu būdu investuotojams yra suteikiama galimybė iš anksto pasiruošti investicijoms, sukauptis reikiamas pinigų sumas ir pan.
25. Kas yra patirties turintis investuotojas?

 • Patirties turintis investuotojas – investuotojas, suprantantis su investavimu į kapitalo rinkas susijusią riziką ir turintis tinkamų išteklių prisiimti tą riziką nepatirdamas per didelių finansinių pasekmių. Investuotojai gali būti priskiriami patirties turinčių investuotojų kategorijai, jeigu jie atitinka nustatytus identifikavimo kriterijus.

  Patirties turinčiais investuotojais laikomi šie fiziniai arba juridiniai asmenys:

  1) juridiniai asmenys, atitinkantys bent vieną iš šių kriterijų:

  • ne mažiau kaip 100 000 EUR nuosavų išteklių;
  • ne mažesnė kaip 2 000 000 EUR grynoji apyvarta;
  • ne mažesnis kaip 1 000 000 EUR balansas;

  2) fiziniai asmenys, atitinkantys bent du iš šių kriterijų:

  • ne mažesnės kaip 60 000 EUR asmeninės bendrosios pajamos per fiskalinius metus arba didesnis kaip 100 000 EUR finansinių priemonių portfelis, kurį sudaro piniginiai indėliai ir finansinis turtas;
  • investuotojas dirba arba yra bent vienus metus dirbęs finansų sektoriuje eidamas profesines pareigas, kurioms reikalingos žinios apie numatomus sandorius arba paslaugas, arba investuotojas yra bent 12 mėnesių ėjęs juridinio asmens vadovaujamas pareigas;
  • per paskutinius keturis metų ketvirčius kapitalo rinkose investuotojas įvykdė vidutiniškai 10 stambių sandorių per ketvirtį.26. Kaip tapti patirties turinčiu investuotoju?

Investuotojas turi galimybę užpildyti platformos parengtą šabloną, kurį investuotojas gali naudoti norėdamas pateikti prašymą būti laikomu patirties turinčiu investuotoju. Šablone pateikiami išdėstyti identifikavimo kriterijai ir aiškus įspėjimas, kuriame patikslinama, kad investuotoją priskyrus patirties turinčio investuotojo kategorijai jis praras investuotojų apsaugą, kuri suteikia patirties neturinčiam investuotojui 4 dienų apmąstymo laikotarpį investuojant.

Prašyme būti laikomam patirties turinčiu investuotoju pateikiama ši informacija:

1) liudijimas, kuriame nurodomi išdėstyti identifikavimo kriterijai, kuriuos investuotojas atitinka;

2) pareiškimas, kad prašymą pateikiantis investuotojas supranta patirties neturinčių investuotojams suteikiamos investuotojų apsaugos praradimo pasekmes;

3) pareiškimas, kad prašymą pateikiantis investuotojas prisiima atsakomybę už prašyme pateikiamos informacijos teisingumą.


27. Kas yra patirties neturintis investuotojas?

Patirties neturintis investuotojas – investuotojas, kuris nėra patirties turintis investuotojas: Pagal Sutelktinio finansavimo reglamentą Profitus privalo atskirti patirties turinčius ir patirties neturinčius investuotojus. Investuotojas, turintis mažai žinių ar patirties investavimo paslaugų srityje, laikomas patirties neturinčiu investuotoju. Patirties neturintys investuotojai vis tiek gali investuoti Profitus platformoje, tačiau jie turi būti pasiruošę prisiimti su investavimu susijusią riziką, o Profitus privalo jiems papildomai pateikti informacijos apie riziką. Mūsų paslaugomis besinaudojantiems patirties neturintiems investuotojams taikomos investuotojų apsaugos priemonės, kaip 4 dienų apsvarstymo laikotarpis, per kurį galima atšaukti savo atliktą investiciją.


28. Kas yra apmąstymo laikotarpis?

Apmąstymo laikotarpis patirties neturinčiam investuotojui prasideda nuo to momento, kai būsimas patirties neturintis investuotojas pateikia pasiūlymą investuoti arba pareiškia susidomėjimą, ir baigiasi po keturių kalendorinių dienų.
Jei investuotojas atliko daugiau nei vieną investiciją į tą patį projektą, apmąstymo laikotarpis skaičiuojamas nuo pirmos investicijos datos ir baigiasi po keturių kalendorinių dienų. 


29. Kodėl man nėra taikomas apmąstymo laikotarpis arba kaip galėčiau tapti patirties neturinčiu investuotoju?

Apmąstymo laikotarpis nėra taikomas patirties turintiems investuotojams. Jei manote, kad Jums turėtų būti taikomas apsvarstymo terminas, nes laikote save nepatyrusiu investuotoju, susisiekite su mumis [email protected]


30. Kas yra Europos Sutelktinio finansavimo reglamentas?

Reglamentas (ES) 2020/1503 (Sutelktinio finansavimo reglamentas) yra visoje Europoje galiojanti teisės aktų sistema, kuri numato, kad licencijuotas sutelktinio finansavimo paslaugų teikėjas visose ES valstybėse narėse turi atitikti tuos pačius arba panašius teisės aktų reikalavimus, todėl gali veikti visos Europos mastu. Pagrindinis sutelktinio finansavimo paslaugų teikėjų prievolių pagal šią reguliavimo sistemą tikslas - smulkiųjų investuotojų apsauga.


31. Kodėl turiu pateikti atsakymus į žinių ir patirties testą?

Atsižvelgdami į teisės aktų reikalavimus, privalome patikrinti mūsų paslaugų tinkamumą visiems patirties neturintiems investuotojams. Testas sudarytas remiantis teisiniais reikalavimais, kylančiais iš ES sutelktinio finansavimo reglamento, o šie reikalavimai yra privalomi ir neišvengiami. 
Jei atsakymų į žinių ir patirties testą nepateiktumėte ir toliau galėsite investuoti į paskolas su nekilnojamojo turto įkeitimu, tačiau prieš kiekvieną investiciją turėsite susipažinti visomis pateiktomis rizikomis.


32. Kas yra Rizikos kategorija?

Profitus rizikos kategorija parodo, kokia tikimybė, kad klientas nesumokės numatytų įmokų laiku (ang. „Probability of default“). Projekto įsipareigojimų neįvykdymo laiku tikimybių intervalas, nustatomas Algoritmo pagalba, remiantis Bendrovės turimais istoriniais duomenimis. 
Šiuo metu numatytos šios įsipareigojimų nevykdymo tikimybės: 
 

Rizikos kategorija 

Įsipareigojimų nevykdymo tikimybė 

Nuo 

Iki 

1 

0,0% 

3,7% 

2 

3,71% 

4,7% 

3 

4,71% 

5,7% 

4 

5,71% 

6,7% 

5 

6,71% 

7,7% 

6 

7,71% 

8,7% 

7 

8,71% 

9,7% 

8 

9,71% 

10,7% 

9 

10,71% 

11,7% 

10 

11,71% 

100,0% 

 


33. Kodėl turiu pildyti nuostolių vertinimo skaičiuoklę? 

Pagal ES Sutelktinio finansavimo reglamentą esame įpareigoti prašyti visų patirties neturinčių investuotojų apskaičiuoti savo galimybes prisiimti nuostolius. 
Tačiau, jei Investuotojas šių duomenų pateikti nenori, to pateikti neprivalo, bet iš savo pusės privalome pateikti šią informaciją ir įrankį Investuotojo aplinkoje.


34. Kas yra LTC rodiklis?

LTC (angl. Loan-to-cost) - Paskolos ir projekto išlaidų santykis, kuris nurodomas procentine išraiška. Pavyzdžiui, jeigu LTC rodiklis yra 70% bei projekto savininkas siekia pasiskolinti 70 000 eurų, projekto išlaidos turi minimaliai siekti 100 000 eurų. Taip pat įvertinama, ar projekto būsimos pajamos bus pakankamos padengti paskolos bei palūkanų sumą.