Investavimas į nekilnojamojo turto projektus

Pradėkite investuoti į nekilnojamojo turto užtikrintas verslo paskolas arba nekilnojamojo turto projektus jau šiandien!

seo.seo.invest.real_estate_development

Nekilnojamojo turto vystymo projektai

Finansavimas skiriamas įkeičiamo arba kito NT plėtrai, žemės sklypo įsigijimo, naujų ar pradėtų pastatų statybos, esamų pastatų renovacijos ar infrastruktūros darbams vykdyti.

seo.seo.invest.business_loan_backed_by_real_estate_mortgage

Verslo paskolos užtikrintos NT

Verslo paskola naudojama pritraukti kapitalą kasdienėms verslo išlaidoms ir veiklai, verslo plėtrai, įrangai ar prekėms įsigyti arba turimiems įsipareigojimams padengti, pvz., mokesčiams. Verslo paskola taip pat gali būti naudojama refinansuojant projektą.

seo.seo.invest.real_estate_rental_projects

Nekilnojamojo turto nuomos projektai

NT nuomos projektuose pritrauktas finansavimas skiriamas NT įsigijimui ar įrengimui su tikslu patalpas išnuomoti. Iš nuomos nuolat generuojamos pajamos, kuriomis dengiamos paskolos išlaidos - t.y. išmokamos palūkanos investuotojams.

Aktyvūs investavimo pasiūlymai

Kaip veikia sutelktinis nekilnojamojo turto finansavimas?

Sutelktinis finansavimas suteikia galimybę kiekvienam, net ir nedidelėmis sumomis, prisidėti prie verslo projektų užtikrintų nekilnojamuoju turtu. Kaip investuotojas, Jūs kartu su dešimtimis ar net šimtais kitų investuotojų finansuojate projektą, mainais gaudami nekilnojamojo turto įkeitimą hipoteka.

Sutelkta suma išmokama projekto savininkui, verslui ar nekilnojamojo turto vystytojui investuojama į statybas, renovaciją, turto įsigijimą ar nekilnojamo turto nuomą, o tai generuoja Jums, kaip investuotojui nuolatinę grąžą.

arrow pointing to platform from company
company

Verslui

Ieškančiam finansavimo nekilnojamo turto projektams

platform

Profitus

Procesą administruojantis tarpininkas

money transfers
money
arrow pointing to platform from investors
investors

Investuotojams

Ieškantiems paprasto ir užtikrinto būdo investuoti

12,14 %
33805
130 683 310 €
7 181 209 €

Skaičiuoklė

INVESTUOJAMA SUMA

100,00 €500 000,00 €

METINĖ GRĄŽA

6%30%

TERMINAS

3 mėn.36 mėn.

Per mėnesį uždirbsiu

20,00 €

Per metus uždirbsiu

240,00 €

Po 12 mėn. man grąžins

2 240,00 €

Sumokėsiu platformai

0,00 €

%
* Skaičiuoklė yra preliminari, skirta įvertinti galimą uždarbį iš palūkanų, tačiau neįvertina galimų rizikų.

Kaip pradėti investuoti?

1

Susikurkite paskyrą.

Susikurkite savo investuotojo paskyrą PROFITUS platformoje. Nurodykite savo kontaktus bei susipažinkite su naudojimosi taisyklėmis. Užtruksite vos kelias minutes!

2

Patvirtinkite tapatybę.

Atlikite tapatybės patvirtinimą per Ondato sistemą. Pasipildykite sąskaitą ir pasiruoškite investavimui. Pradėti galite vos nuo 100 eurų.

3

Investuokite.

Susipažinkite su aktyviomis investicijomis, išsirinkite Jums priimtiniausią projektą ir investuokite. Šį veiksmą atliksite tik vieno mygtuko paspaudimu. Susipažinkite su galimomis investavimo galimybėmis ir rizikomis.

4

Uždirbkite daugiau!

Kartą į ketvirtį projekto savininkas mokės Jums palūkanas, o investicijos laikotarpio pabaigoje - grąžins visą investiciją. Gautą sumą galėsite vėl investuoti ir uždirbti dar daugiau pinigų!

Dažniausiai užduodami klausimai

1. Kaip užtikrinamos mano investicijos?

Jūsų investicijos yra apsaugotos nekilnojamojo turto įkeitimu pirmine ar antrine hipoteka, taip pat ir kitomis užtikrinimo priemonėmis (pvz.: laidavimu arba garantija). Skirtingi projektai turi nevienodas apsaugos priemones, su kuriomis galite susipažinti savitarnoje, prie kiekvieno projekto informacijos, skiltyje "Užtikrinimo priemonės".


2. Kur galiu rasti duomenis, reikalingus pateikti mokesčių ataskaitai?

Profitus platforma yra įpareigota valstybės pateikti visų investuotojų informaciją VMI, tad jums papildomai informacijos pateikinėti nereikia. Jeigu vis tik norite šią informaciją pamatyti, tai galite padaryti prisijungus prie paskyros ir kairėje pusėje esančiame meniu pasirinkus skiltį "Operacijos". Ten matysite visą jums reikalingą infromaciją.


3. Kiek galiu uždirbti?

Grąžos suma priklauso nuo investuojamos sumos. Kadangi platforma veikia palūkanų principu, kuo didesnė investicija - tuo didesnis uždarbis. Projektų palūkanos varijuoja nuo 5% iki 14%.


4. Kokie mokesčiai yra taikomi investuotojams?

Jeigu investuojate kaip Fizinis asmuo, uždirbtos palūkanos priskiriamos B klasės pajamoms, kurias privalote deklaruoti GPM308 formoje ir šios formos priede „Apmokestinamosios pajamos“. Nuo šių pajamų turite sumokėti 15% GPM (gyventojų pajamų mokestį). Mes pateiksime Valstybinei mokesčių inspekcijai reikalingus duomenis apie jūsų per kalendorinius metus gautas palūkanas.


5. Kas nutinka, jei projekto savininkas negali laiku grąžinti investicijų ar palūkanų?

Paskolos gavėjas yra raginamas vykdyti savo įsipareigojimus pagal iš anksto sutartyje numatytas sąlygas. Jei mokėjimas ar mokėjimai nevykdomi per nustatytą laikotarpį, pradedamas išieškojimo procesas, kurį administruoja Profitus. Apie visą eigą būsite informuojami nurodytais kontaktais.


6. Kas nutiks jei Profitus nustos vykdyti savo veiklą?

Profitus veikia tik kaip tarpininkas, tad veiklai sustojus išliktų tiesioginis investuotojo ir projekto savininko santykis. Kadangi projekto savininko turtas įkeičiamas platformai, kuri pagal įstatymą atstovauja investuotojų interesus, turtas liktų investuotojams.


7. Kaip yra atrenkami platformoje skelbiami projektai?

Profitus telkia pinigus įvairios paskirties verslo paskoloms. Šiuo metu Profitus platformoje finansuojami du pagrindiniai produktai. Pirmasis, verslo paskolos su NT įkeitimu, kur investuotojų interesams užtikrinti įkeičiamas nekilnojamasis turtas pirmine hipoteka. Antrasis, verslo paskolos, kur investuotojų interesams užtikrinti įkeičiamas nekilnojamasis turtas antrine hipoteka - tokiais atvejais papildomai suteikiamas ir asmeninis įmonės vadovo ar susijusio asmens laidavimas.

Taip pat visi projektai platformoje gali būti finansuojami etapais. Tai ypatingai nekilnojamo turto vystytojams patrauklus finansavimo būdas, kai esama vystomo objekto vertė yra ženkliai mažesnė nei visa projektui reikiamų investicijų suma. Projekto savininkui vertinga vystymo projektą finansuoti dalimis, po truputį keliant įkeičiamo turto vertę, bei nepermokant už paskolintas lėšas, kurių iškart projekte nepavyksta įdarbinti. Tokio tipo projektuose numatomas maksimalus LTV rodiklis, kurio negalima peržengti finansuojant projekto naujus etapus. Visos paskolos yra finansuojamos pagal tuometinę įkeisto turto vertę, o paskolą gaunant etapų principu, pasiekus maksimalų LTV rodiklį – atliekamas naujas nepriklausomų nekilnojamojo turto vertintojų vertinimas.


8. Ar galiu prarasti visą savo investiciją?

Kadangi visi projektai yra užtikrinti turto įkeitimu ar kitomis garantijomis, visiškas investicijos praradimas yra mažai tikėtina situacija. Kad ir kaip bebūtų, investavimas visuomet yra susijęs su rizikomis prarasti dalį ar visą investiciją.


9. Kas nutiks jei projektas nesurinks reikiamos investicijos?

Tuo atveju jeigu projektui reikiamos investicijos nėra surenkamos iš pirmo karto, projekto vystytojui yra siūloma priimti surinktą sumą ir atlikus dalį projekto darbų, kurti naują projektą kitam etapui. Tuo atveju jeigu projekto vystytojas galimybės atsisako, lėšos per 21 dieną yra grąžinamos investuotojams.


10. Iš kokių pinigų projekto savininkas grąžina pasiskolintą sumą?

Pateikiant paraišką projektui vystyti, kartu turi būti pateikiamas ir planas kaip bus grąžinamos investicijos bei palūkanos. Dažniausiu atveju tai yra lėšos surinktos pardavus projekto metu išvystytus objektus, taičiau tai nėra taisyklė. Kiekvieno projekto sąlygos gali būti skirtingos, tačiau be plano kaip investicijos ir palūkanos bus grąžinamos, paskola vystytojui nėra suteikiama.


11. Ar galiu savo investiciją atsiimti anksčiau laiko?

Galimybės investiciją atsiimti anksčiau laiko deja nėra, tačiau savo investiciją galite parduoti antrinėje rinkoje. Antrinėje rinkoje projektus parduodate savo nustatytomis sąlygomis. 


12. Kaip pasirinkti į kurį projektą investuoti?

Vienos formulės kaip reikia išsirinkti projektą investavimui nėra, kadangi visų investuotojų poreikiai ir galimybės yra individualūs.
Renkantis projektą rekomenduojame atkreipti dėmesį į 3 pagrindinius kriterijus:
LTV rodiklį - jis nurodo paskolos ir turto santykį, kuo šis rodiklis mažesnis tuo paskola yra saugesnė nesėkmės atveju, jei reikėtų vykdyti išieškojimo procesą, t.y. pardavinėti įkeičiamą turtą;
Projekto reitingą - jis yra paskaičiuojamos mūsų specialistų įvertinant visas projekto aplinkybes. Kuo projekto reitingas yra aukštesnis tuo palūkanų norma yra žemesnė, nes projektas yra mažesnės rizikos;
Projekto laikotarpį - dažniausiai paskola yra grąžinama investicinio laikotarpio pabaigoje, retesniu atveju ji gražinama dalimis sumokant to laikotarpio palūkanas.


13. Kas yra projekto reitingas? Kaip jis nustatomas?

Projektų reitingą nustato mūsų sukurtas algoritmas. Reitingai skirstomi A+, A, A-, B+, B, B-, C+, C, C-, D, kuomet A+ yra aukščiausias mūsų suteikiamas reitingas (žemiausia rizika). Reitingui nustatyti vertiname patį projektą (vertė, pelningumas, patrauklumas rinkai), vystytoją (jo reputaciją bei kreditingumą), akcininkus (jų reputaciją bei kreditingumą) bei atliekame ,,stress‘‘ testą („o kas jei?‘‘ kaip pavyzdys sustotų pardavimai ar įmonė turėtų galimybę toliau mokėti palūkanas, o pabaigoje grąžinti paskolą). Kuo aukštesnis reitingas, tuo palūkanų norma yra žemesnė, nes projektas yra mažesnės rizikos.


14. Kada mano pinigai pradeda “dirbti”?

Investuotojų pinigai pradeda dirbti kai yra pasirašoma paskolos sutartis - tikslią datą galite rasti pačioje paskolos sutartyje. Tai beveik visais atvejais atliekama viena diena po projekto sufinansavimo.


15. Kur yra saugomos investuotojų lėšos?

Investuotojų lėšos yra saugomos atskiroje sąskaitoje kuri buvo sukurta butent šiuo tikslu. Tai yra tranzitinė sąskaita kurios paskirtis nėra atlikti bankines operacijas. Ji yra skirta tik pinigų perėjimui.


16. Atlikau sąskaitos papildymą, kiek laiko užtruks, kol jos pasieks mano investavimo sąskaitą?

Priklausomai nuo sumos kuri investuojama, pinigų pervedimo laikotarpis gali trukti iki 24 val. Retais atvejais procesas gali trukti iki 4 d.d. Jeigu praėjus šiam laikotarpiui lėšos jūsų sąskaitos nepasiekė, susisiekite su mumis el. paštu [email protected]


17. Kaip papildyti Profitus piniginę - kokie terminai, limitai, etc.

Savo Profitus piniginę galite papildyti dvejais būdais. Sąskaita galite papildyti pavedimu, prisijungę prie banko arba suvedus mokėjimo duomenis mūsų mokėjimo partnerio puslapyje kurio pagalba iš jūsų kortelės bus atliktas pavedimas tiesiogiai į jūsų Profitus paskyros sąskaitą.


18. Kaip išsigryninti lėšas iš savo Profitus piniginės?

Jei piniginėje yra keli IBAN, pasirinkite į kurią sąskaitą norite pervesti pinigus. Tai padarius, pasirinkite sumą kurią norite pervesti (ne didesnę nei piniginės likutis). Patvirtinkite pavedimą paspaudžiant "Išsiimti" ir pinigų išėmimo operacija bus užbaigta. Atminkite, kad pinigų išėmimas gali užtrukti iki 72 valandų - jeigu po šio laikotarpio lėšos nepasiekė jūsų sąskaitos, susisiekite su mumis [email protected]

Jei susidūrėte su problemomis ar nesklandumais - susisiekite su mumis el. paštu [email protected]


19. Kas yra projekto refinansavimas ir dėl kokių priežasčių jis vyksta?

Projekto refinansavimas vyksta keliais atvejais. Dažniausiai refinansavimas projekto vystytojui yra suteikiamas kai yra matoma, jog nebus galimybės laiku išpildyti projekte nurodytų terminų grąžinant investicijas ir palūkanas investuotojams. Projekto refinansavimo tikslas yra padengti esamą skolą tokiu būdu pratesiant skolos grąžinimo terminą.


20. Kas yra LTV rodiklis?

LTV (angl. Loan-to-value) – paskolos ir turto vertės santykis. Jis rodo, kiek procentų įkeisto nekilnojamojo ar kito turto sudaro paskola. Tad jeigu paskolos gavėjas siekia sutelkti 70 tūkst. eurų, tai jo įkeistas turtas investuotojams turi būti bent 100 tūkst., tokiu atveju LTV bus 70%.
Kuo mažesnis LTV procentas – tuo geriau, nes tai reiškia, kad daugiau turto įkeista investuotojams. Tačiau reikėtų nepamiršti atkreipti dėmesį kokiu būdu įkeistas turtas – pirmine hipoteka, antrine ar kt.


21. Kaip deklaruoti pajamas?

Mes pateikiame visą reikalingą Informaciją apie per platformą išmokėtas palūkanas Valstybinei Mokesčių Inspekcijai (VMI), todėl investuojantiems į Profitus projektus nieko papildomai daryti nereikia. Savo gautas palūkanas bei kitą informaciją galima peržiūrėti prisijungus prie sistemos, paspaudus apžvalgos mygtuką. Jeigu ši bei kita su asmens GPM susijusi informacija yra teisinga, investuotojui tereikia patvirtinti deklaraciją prisijungus prie Elektroninio Deklaravimo Sistemoje (EDS) bei sumokėti priklausantį ir automatiškai apskaičiuotą pajamų mokestį.


22. Pelno paskirstymo procesas - kokiais terminais atliekame mokėjimus, kas yra skaitoma vėlavimu, o kas ne.

Kiekvieno projekto terminai gali skirtis, tad investuotojams rekomenduojame prieš atliekant investiciją atidžiai peržiūrėti visą apie projektą pateiktą informaciją. Tuo atveju jeigu projekto vystytojas laiku neatlieka išmokos, skaičiuojame +5% padidintas palūkanas. Jos yra skaičiuojamos imtinai nuo vėlavimo dienos. Projekto palūkanas ir investicijas investuotojams paskirstome per 3 d.d. nuo pinigų gavimo į Profitus sąskaitą.