Grįžti atgal

Profitus news Kiek kainuoja investuoti į NT?

2023-12-08 12:00:00

INVESTAVIMAS

Kiek kainuoja investuoti į NT?

Investavimas į nekilnojamą turtą jau nuo seno yra vienas mėgstamiausių lietuvių būdų investuoti. Tai galima paaiškinti patraukliomis nekilnojamo turto savybėmis: NT investicijos yra apčiuopiamos, mes galime NT objektą paliesti, į jį nuvažiuoti apžiūrėti, tokia savybė psichologiškai prisideda prie investicijos patrauklumo. Antra priežastis, kodėl lietuviai mėgsta investuoti į NT yra nekilnojamo turto vertė – laikui bėgant nekilnojamo turto kaina auga, kartu su infliacija, todėl šių investicijų vertė ne tik nemažėja, bet ilguoju laikotarpiu ir didina savo vertę. Ir trečioji priežastis – kad investicijos į nekilnojamą turtą gali atnešti ir papildomų pajamų, nekilnojamą turtą galima išnuomoti, taip gaunant pastovias nuomos pajamas, taip pat jį renovavus galima parduoti brangiau. Kadangi investavimas į nekilnojamą turtą vis dar išlieka tarp populiariausių investicijų, norime padėti suprasti, kiek kainuoja investavimas į NT, nes teisingai apsiskaičiavus bei suplanavus galima ne tik padidinti pajamas, tačiau ir sumažinti išlaidas, o tai leidžia padidinti investicijos pajamingumą.

 

Nuo ko priklauso NT kaina?

Investuojant tiesiogiai į nekilnojamą turtą investicijos kaina gali kardinaliai skirtis, ši suma priklauso nuo keleto skirtingų veiksnių: turto vieta, objekto būklė, rinkos paklausa, administracinės bei nenumatytos išlaidos.

 

Turto vieta

Suma, kurios prireiks investavimui į nekilnojamą turtą pagrinde priklauso nuo vietos, kuri ne tik lems, kiek jums reikės investuoti, bet tuo pačiu, kokio pajamingumo galite tikėtis. Net perkant Vilniuje butą miesto centre sumokėsite daug didesnę kainą, nei perkant butą šiek tiek labiau nutolusį nuo jo. Toks butas bus daug brangesnis, tuo pačiu potencialiai generuos ir didesnes nuomos pajamas. Panašiai ir kalbant apie skirtingus miestus. Didmiesčiuose, tokiuose kaip Vilnius ir Kaunas būsto kaina bus daug didesnė negu mažesniuose miestuose, tarkime Utenoje, Elektrėnuose ar Tauragėje, todėl norint įsigyti būstą gali reikėti pakrapštyti piniginę daug stipriau. Perkant mažesniuose miesteliuose, jums reikės mažesnės sumos, tačiau ir turtas čia yra mažiau likvidesnis – jums užtruks ilgiau laiko, kol surasite nuomininkus arba prireikus galėsite surasti pirkėjus jūsų būsto pardavimui. Taip nutinka, nes mažesniuose miestuose yra mažiau gyventojų, kurie ieško kur apsistoti, todėl paklausa yra mažesnė.

 

Turto vieta

 

Objekto būklė

Kitas veiksnys lemiantis NT kainą bei pradinės investicijos dydį – perkamo objekto būklė. Rengiant verslo planą svarbu įsivertinti ar norite pirkti apleistą, remonto reikalaujantį būstą, kurį patys ar su kažkieno pagalba išvalysit bei renovuosit ir paruošit pardavimui ar nuomai, ar planuojate pirkti jau įrengtą, tvarkingą butą, kurį praktiškai iš karto galėsite išnuomoti. Pirmu atveju jums gali reikėti net iki kelių kartų mažesnio pradinio kapitalo, tačiau turėsite investuoti savo laiką bei papildomas pajamas būsto renovacijai. Nors pirmas būdas užims daugiau laiko bei reikalauja daugiau žinių bei įdirbio, tačiau investuojant tokiu būdu, galima tikėtis daug didesnės grąžos iš pradinės investicijos, nes perkant apleistą būstą išleisite mažiau lėšų jo nupirkimui.

 

pastato būklė 

 

Rinkos paklausa

Svarbu ne tik išsirinkti tinkamą vietą, kuriame įsigysite nekilnojamo turto objektą, tačiau įsivertinti ir rinkos situaciją, nes nuo rinkos paklausos bei pasiūlos priklausys, kokią pinigų sumą reikės skirti būsto įsigijimui. Rudenį, kai į didmiesčius atsikrausto nauji studentai, baigiasi mokinių vasaros atostogos, NT pasiūla išauga, todėl kainos koreguojasi ir padidėja, tokiu metu perkant būstą reikia nusiteikti, kad gali reikėti didesnės pinigų sumos, panašiai ir su kurortais vasaros metu, kai dėl turistų srauto išauga būsto paklausa, tad tiek nuomos, tiek pirkimo kaina išauga. Todėl norint įsivertinti, kiek kainuos investicija į NT reikia turėti omeny ir rinkos paklausą bei pasiūlą.

 

Rinkos paklausa  

 

Dar tik pradedant investuoti tiesiogiai į NT rekomenduojame išsamiai įsivertinti rinką, susirinkti patikimą informaciją bei pasikonsultuoti su šios srities specialistais, nes jie ne tik padės įsivertinti visas galimas rizikas, nes kur yra potencialas uždirbti, visuomet yra galimybė ir prarasti ar tai dalį, ar visą investiciją. Tuo pačiu ekspertai pagelbės sumažinti pradines išlaidas, o pasinaudoję patarimais padidinsite investicijos grąžą.

 

Alternatyvus investavimas - investuokite į projektus su nekilnojamo turto užstatu

Neturintiems reikiamos sumos investuoti į NT yra ir kita galimybė, kurią sukuria alternatyvus investavimas per sutelktinio finansavimo platformas. Tokiose platformose jūs investuojate į verslo paskolas, kurios yra užtikrintos nekilnojamo turto įkeitimu. Tokiu būdu investuojant, jūs galite prisidėti prie verslo plano įgyvendinimo vos nuo 100 eurų. Toks investavimo būdas yra patogus dėl to, kad jums nereikės didelio pradinio kapitalo, savo investicijas galėsite išskaidyti mažesnėmis sumomis į didesnį kiekį projektų, kurie išsidėstę skirtingose vietose, o ir visas administravimo procesas yra valdomas platformos, todėl jums reikia skirti mažiau laiko, tiek įvertinant projektą, tiek bendraujant su nuomininkais bei tarpininkais. Norėdami sužinoti, kiek galėtumėte uždirbti investuojant į projektus per sutelktinio finansavimo platformą, tai galite sužinoti investavimo skaičiuoklėje, kuri leis įsivertinti potencialią grąžą bei susiplanuoti savo investicijas investuojant į projektus su nekilnojamo turto užtikrinimu. Investavimo skaičiuoklė leis geriau suplanuoti bei įsivertinti savo investicijas bei bus naudinga dėliojantis savo investavimo strategiją.