Grįžti atgal

Profitus news Vaikų finansinis raštingumas ugdomas praktiškai

2021-12-01 12:00:00

INVESTAVIMAS

Vaikų finansinis raštingumas ugdomas praktiškai

Sutelktinio finansavimo platformoje „Profitus“ nuo balandžio atsirado galimybė į nekilnojamąjį turtą investuoti ir nepilnamečiams. Per šį laikotarpį platformoje jau investavo 120 jaunuolių iki 18 metų, kurių bendra investicijų suma siekia 25 tūkstančius eurų.

„Dažniausiai tai mūsų klientų vaikai, arba investuojančių suaugusių giminaičiai – dukterėčios ar sūnėnai. Investicijoms skiriami pinigai yra dvejopi. Vieni investuoja vaikų santaupas. Be abejo, su vaikų sutikimu, kiek teko bendrauti su klientais. Kiti tėvai vaikui paskyrą platformoje sukuria kaip alternatyvą banko sąskaitai. Jų tikslas yra ilgalaikis taupymas vaikų ateičiai, pavyzdžiui – studijoms. Kadangi bankuose palūkanos minimalios arba nulinės, ieškoma variantų, kaip ilgalaikes santaupas apsaugoti nuo infliacijos“, – pasakoja „Profitus“ marketingo vadovė Monika Lenčickaitė.

Tėvai investuojantys vaikų santaupas teigia norintys vaikus supažindinti su investicijų galimybe, o tai padaryti realiai investuojant vaikų santaupas yra gana efektyvu. Vaikai tada domisi, kaip jų santaupoms „sekasi“ augti, renkantis, į kokį NT objektą investuoti, kalbamasi apie didesnių ir mažesnių palūkanų galimybes ir trūkumus, apie investavimo riziką.

„Mūsų platformoje vaikų paskyrą sukuria tėvai, yra aiškūs saugumo reikalavimai, iš esmės, procesas labai panašus į banko sąskaitos atidarymą. Jeigu tėvai nori leisti vaikui pačiam investuoti, tai yra, rinktis objektų, į kuriuos investuos, rizikingumą, ir skirstyti jo paskyroje esančius pinigus, reikalingas raštiškas tėvų sutikimas“, – paaiškina „Profitus“ atstovė.

Kalbant apie mokesčius, Lietuvoje apmokestinamos tik 500 eurų per metus viršijančios palūkanos, o norint tiek uždirbti reikia investuoti daugiau kaip 6-7 tūkstančius eurų. Dažniausia vienos investicijos suma yra nuo 100 iki 500 eurų, panašios sumos sudaro ir vaikų „investicinį portfelį“.

Plačiau apie tai šiame straipsnyje.