Grįžti atgal

Profitus news Profitus rugsėjo mėnesio rezultatų apžvalga

2023-10-16 11:00:00

PASIEKIMAI

Profitus rugsėjo mėnesio rezultatų apžvalga

Investuotojai, 

Norime su jumis pasidalinti Rugsėjo mėnesio rezultatais - per šį mėnesį Profitus investuotojų bendruomenė sufinansavo net 42 projektus (verslo finansavimas, NT projektai, refinansavimas ir kt.) už daugiau nei 6.6 milijonus eurų, o investuotojams išmokėjome net 313 917 Eur. palūkanų. Džiaugiamės mūsų investuotojų aktyvumu, noru įdarbinti savo pinigus, bei kiekvieną mėnesį vis aktyvesniu investavimu.

Džiugina ir tai, kad rugpjūčio mėnesį paleistą naująją Profitus rekomendavimo programą atranda vis daugiau Profitus investuotojų. Matome, kad vis daugiau naujų investuotojų sulaukiame iš rekomendacijų. Sakome ačiū, kad savo gerąja patirtimi, Profitus platformoje, dalinatės su savo draugais. Tai leidžia auginti mūsų investuotojų bendruomenę bei didinti pajėgumus finansuoti dar didesnius projektus ir gerinti rekordus.

Taip pat norime pasidžiaugti, kad uždarėme pirmąjį kapitalo pritraukimo raundą, kurio metu pritraukėme (kaip verslas) 0,5 milijonų eurų investicijų, kurios bus skirtos įsitvirtinti Estijoje, Latvijoje bei Ispanijoje. Šiuo metu šiose šalyse turime projektų bei investuotojų, bet norime ten įsitvirtinti dar labiau. Delfi.lt straipsnį apie pritrauktas lėšas galite rasti čia.

 

 

Kviečiame susipažinti su Rugpjūčio mėnesio rezultatais!

 

Rugsėjo mėnesis

Sutelkta pinigų suma

6 696 599 Eur.

Sutelktų projektų skaičius

42

Išmokėtos palūkanos

313 917 Eur.

 

Kiekvieną mėnesį sufinansuojame panašią pinigų sumą - 6 milijonus eurų, tačiau pastebime, kad suma po truputi didėja ir greitu metu pasieksime naująjį sufinansavimo standartą - 7 milijonus eurų. Tai džiugina, nes dar prieš pusę metų siekėme, kad per mėnesį sufinansuotumėme 5 milijonus eurų, o tai reiškia, kad  nuo tos dienos savo sufinansuojamą sumą padidinome net 2 milijonais eurų. Prie sufinansuojamos sumos didėjimo prisideda ne tik augantis investuotojų skaičius (ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio valstybių), tačiau ir didesni, komercinės paskirties projektai, kurie leidžia mūsų investuotojams dar plačiau paskirstyti savo investicijas bei finansuoti ne tik gyvenamosios paskirties projektus, bet ir prisidėti prie komercinės paskirties projektų plėtojimo bei įgyvendinimo.  

Džiugina ir tai, kad kiekvieną mėnesį daugėjant naujų investuotojų, kurie pradžioje investuoja mažesnėmis sumomis, visų Profitus investuotojų bendras aktyvaus investicinio portfelio vidurkis ne tik nemažėja, bet aktyviai didėja. Per mėnesį jis paaugo 2,2 proc. ir šiuo metu siekia 7,3 tūkst. eurų. 

 

Bendra statistika

2023 09

Sutelktų paskolų suma

 131.857 M. Eur.

Aktyvus paskolų portfelis

 46.089 M. Eur. 

Grąžinta paskolų dalis

85.76 M. Eur.

Vėluojančių paskolų procentas

3,50 % 

Išieškoma

3,08 % 

Vidutinis įkeičiamo NT turto santykis (LTV)

 64.8%

Sutelktų projektų skaičius

1069

Mūsų bendruomenė

33 992 registruoti vartotojai 

Išmokėtų palūkanų skaičius

7 453 360 Eur. 

Vidutinės palūkanos

 10,46 %

Aktyvių investuotojų skaičius

 8517

Vidutinė projektui finansuota suma

139 512 Eur.

 

Paskolos pagal rizikos reitingą

Profitus platformoje iš viso turime 10 skirtingų rizikos reitingų - nuo A+ iki D. Šie reitingai platformoje pasiskirstę atitinkamai: A+, A, A- sudaro 9,64%, projektai su B+, B, B- reitingu sudaro 58,54% taip pat turime ir C+, C, C- reitingo projektų, kurie sudaro  30,71%, o mažiausiai turime D reitingo projektų, kurie sudaro mažiausią dalį, vos 1,39%. Projektų rizikos reitingai skirti geriau suprasti projekto rizikingumą - A reitingas nurodo, kad prisiimama investavimo rizika yra mažesnė nei investuojant į C ar D reitingo paskolas, tačiau atitinkamai ir grąža bus mažesnė, jeigu investuosite į mažesnės rizikos projektus. Rekomenduojame įsivertinti savo rizikos toleranciją bei savo investicijas išskaidyti po skirtingus rizikos reitingus, tai jums leis subalansuoti savo investicijų portfelį bei sumažinti patiriamą riziką.

 

Profitus žiniasklaidoje

Kiekvieną mėnesį stengiamės edukuoti visuomenę apie investavimą, nekilnojamą turtą bei sutelktinio finansavimo platformas. Rugsėjo mėnesį kalbėjome apie vaikų investavimą bei sutelktinio finansavimo rinką.

  • NT rinka aprimusi – kokią įtaką jaučia sutelktinis finansavimas. Verlo žinių tinklalaidėje Profitus bendrąįkūrėja ir vadovė Viktorija Čijunskytė dalinosi savo įžvalgomis apie sutelktinio finansavimo platformas, kai pastebimas nekilnojamo turto rinkos suletėjimas. Viktorija sako, kad: „Mūsų rinka jau trejus metus gyvena turbulencijoje, tačiau sandoriai toliau vyksta, nekilnojamąjį turtą toliau perka, o demografija rodo, kad jo paklausa augs. Mūsų 2023 m. 8 mėnesių rezultatai, palyginti su 2022 m. yra apie 40 proc. geresni, pernai tai pat labai sparčiai augome. Taigi, priežasčių realiam optimizimui netrūksta“, – neabejoja sutelktinio finansavimo platformos „Profitus“ vadovė Viktorija Čijunskytė.
    Plačiau skaitykite čia.

 

  • Aurimas Satkūnas. Pirmos užduotys ruošiant šešiametę investuoti – išmokyti taupyti ir laukti. Profitus ryšių su investuotojais vadovas Aurimas Satkūnas augina šešiametę dukrą. Suprasdamas investavimo ir finansinio raštingumo prasmę bei naudą jau nuo mažumės moko savo dukrą apie pinigų vertę, moko taupyti bei po truputi kalba ir apie investavimą. Savo patirtimi Aurimas dalinasi straipsnyje, kurį galite rasti Delfi portale. Skaitykite daugiau čia.

Pirmos užduotys ruošiant šešiametę investuoti

 

POKALBIAI APIE PINIGUS: KAIP JAUNIMUI UŽSIDIRBTI NEDIRBANT?

Iš renginių pusės galime pasidžiaugti Profitus pokalbiai apie pinigus laida, kurios metu kartu su Manfredu Krasausku, Andriumi Talžūnu ir Germanu Kogodovskij bei Profitus marketingo vadove Juste Bakšyte gilinome savo žinias apie investavimą, dalinomės patirtimi bei aiškinomės, kaip jaunimui užsidirbti nedirbant. Ši laida susilaukė didelio jūsų susidomėjimo, tad džiaugiamės, kad pavyksta organizuoti mūsų investuotojams aktualias bei įdomias laidas bei prisidėti prie finansinio raštingumo ugdymo.

Transliacijos metu:
👉 Kaip jaunimas gali užsidirbti pinigus?
👉 Kokias investicijas renkasi jaunimas?
👉 Kaip pradėti investuoti bei užsidirbti?
 
Jeigu praleidote šio renginio tiesioginę transliaciją, ją galite peržiūrėti Profitus Facebook bei Youtube paskyrose, arba paspaudę čia.
 
 
Pokalbiai apie pinigus
 

Džiaugiamės rugsėjo mėnesio rezultatais ir dėkojame jums, kad esate Profitus bendruomenės dalimi ir tikime bei siekiame, kad kito mėnesio rezultatai būtų dar geresni!

 

Sėkmingų investicijų!

Profitus komanda

Investavimas visuomet yra susijęs su rizika prarasti dalį ar visą investiciją. Rekomenduojame investuoti atsakingai ir investicijas išskaidyti.