Grįžti atgal

Profitus news Kur šiuo metu pirkti NT labiausiai verta ir kada kris kainos?

2021-11-17 13:00:00

INVESTAVIMAS

Kur šiuo metu pirkti NT labiausiai verta ir kada kris kainos?

Visuotinė krizė supurtė ir nekilnojamojo turto rinką – lietuviai susizgribo turintys pinigų ir ėmė juos investuoti, kad nenuvertėtų.

Pasigirsta minčių, kad dabartinis kainų šuolis – trumpalaikis ir ilgainiui NT kainos kris, o tie, kurie suskubo imti paskolas ir pirkti turtą prasidėjus pandemijai, gailėsis. Specialistai įsitikinę, kad investuoti santaupas į NT nėra bloga idėja ir delsti nederėtų, tačiau pirkti vertėtų gerai paskaičiavus.

Profitus“ įkūrėja ir vadovė Viktorija Čijunskytė, teigė, jog perkant NT asmeniniam naudojimui, reikia pirkti tada, kai jo reikia iš tikrųjų. Kadangi teigiami demografiniai rodikliai yra Vilniuje ir Kaune, taisosi ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, paklausa išliks, o šiuo metu pirkėjų galimybės ypatingai geros:

„Jeigu žiūrėtume į įperkamumą, jis vis dar yra aukščiausiame lygyje. Įvertinus infliaciją, pinigų perkamąją galią ir gyventojų pirkimo galią bei palyginus proporcijas su 2006-2008 metais, dabar mes galime įpirkti kur kas daugiau nei tada“.

Pasak Viktorijos Čijunskytės, dabar verta investuoti į nekilnojamąjį turtą. NT burbulu vadinamas procesas, kuomet dirbtinai išpučiama paklausa, o tai pučia ir kainą. „Tai mes matėme daugiau kaip prieš 10 metų. Dabar gi NT paklausa į neregėtas aukštumas pašoko dėl to, kad Lietuvoje žmonės sukaupė rekordinius kiekius pinigų ir neturi kur tų santaupų laikyti be nuvertėjimo grėsmės.

Rekordiškai mažas neparduotų būtų skaičius – apie 3500, kai paklausa yra apie 5000, tai reiškia, kad vystytojai pastatytą turtą realizuoja praktiškai per ketvirtį. Dėl to žmonės ir sako, kad neturi iš ko rinktis. O kai neturi iš ko rinktis, reiškia, kad rinkos kaina auga. Kaip jau sakiau, aš šiandieninės situacijos nevadinčiau burbulu. Tai – natūralus ekonomikos rodiklis“, – sakė V. Čijunskytė.

Taip pat Profitus“ įkūrėja pridūrė, kad investuojantys visada šiek tiek priekyje, nes rūpinasi, kad infliacija nevalgytų santaupų. Be abejo, investuojant saugiai ir atsakingai. Investicija į NT yra ilgalaikė, tai nėra greitas praturtėjimas, kaip iš bitcoinų. Todėl laimi ne skubantys, o diversifikuojantys investicijų portfelį. Nugalėtojais liks tie, kurie turi ilgalaikę investavimo strategiją, o ne siekiantys greitai praturtėti.

Plačiau apie tai šiame straipsnyje.