Grįžti atgal

Profitus news Spalio mėnesio rezultatai

2023-11-22 14:00:00

PASIEKIMAI

Spalio mėnesio rezultatai

Investuotojai, 

Norime su jumis pasidalinti Spalio mėnesio rezultatais - per šį mėnesį Profitus investuotojų bendruomenė sufinansavo net 30 projektų (verslo finansavimas, refinansavimas ir kt.) už daugiau nei 6.9 milijonus eurų, o investuotojams išmokėjome net 393 600 Eur. palūkanų. Džiaugiamės mūsų investuotojų aktyvumu, noru įdarbinti savo pinigus, bei kiekvieną mėnesį vis aktyvesniu investavimu.

Taip pat džiaugiamės galėdami pranešti, kad Profitus gavo Europos sutelktinio finansavimo reglamento (angl. Regulation on European Crowdfunding Service Providers) ESMA licenciją, kuri nuo šiol leis veikti bei teikti paslaugas, kaip sutelktinio finansavimo paslaugų teikėjui, visoje Europos Sąjungoje. Tai reiškia, kad platformoje išvysite dar daugiau projektų iš užsienio šalių, o tai leis jums diversifikuoti savo investicijų portfelį. Šis atnaujintas reguliavimas Profitus akimis yra džiugus pokytis, nes jo dėka, sutelktinio finansavimo platformoms bus pakelta kartelė veikti pagal griežtesnius standartus, o tai rinkoje užtikrins didesnį skaidrumą, šis investavimo įrankis taps saugesnis nei buvo iki šiol bei jis padės suvienodinti platformų pateikiamą informaciją ir finansuojamų projektų sąlygas, todėl tai užtikrins sveiką konkurenciją tarp sutelktinio finansavimo platformų dalyvių ir prisidės prie paslaugų kokybės tobulinimo. Taip pat šios licencijos poreikis bei noras suvienodinti visoje Europos sąjungoje veikiančias sutelktinio finansavimo platformas rodo šios rinkos brandą ir nuolatos augančią reikšmę finansų rinkoje. 

 

Kviečiame susipažinti su Spalio mėnesio rezultatais!

 

Spalio mėnesis

Sutelkta pinigų suma

6 929 429 Eur.

Sutelktų projektų skaičius

30

Išmokėtos palūkanos

393 600 Eur.

 

Profitus komandą džiugina, kad mūsų investuotojų vidutinis investicijų krepšelis nuolatos didėja ir praeitą mėnesį jis padidėjo net +5.35%, tai ypač džiugina, nes net augant mūsų bendruomenei sugebame jums atrinkti ir pasiūlyti investicinius projektus, kuriais jūs pasitikite bei finansuojate mūsų platformoje ir kartu siekiate finansinės laisvės. Augant sutelkiamom sumom Profitus komanda gali pasiūlyti investuotojams vis didesnius projektus bei unikalias investicinias galimybes.

 

Bendra statistika

2023 10

Sutelktų paskolų suma

 138.786 M. Eur.

Aktyvus paskolų portfelis

 48.787 M. Eur. 

Grąžinta paskolų dalis

89.99 M. Eur.

Vėluojančių paskolų procentas

2,94 % 

Išieškoma

2,02 % 

Vidutinis įkeičiamo NT turto santykis (LTV)

 64.89% 

Sutelktų projektų skaičius

1099

Mūsų bendruomenė

34 634 registruoti vartotojai 

Išmokėtų palūkanų skaičius

7 846 960 Eur. 

Vidutinės palūkanos

 10,43 % 

Vid. investuotojų potfelis

7 301 Eur. 

Aktyvių investuotojų skaičius

 8 517

Vidutinė projektui finansuota suma

161 000 Eur. 

 

Paskolos pagal rizikos reitingą

Profitus platformoje iš viso turime 10 skirtingų rizikos reitingų - nuo A+ iki D. Šie reitingai platformoje pasiskirstę atitinkamai: A+, A, A- sudaro 9,26%, projektai su B+, B, B- reitingu sudaro 58,76% taip pat turime ir C+, C, C- reitingo projektų, kurie sudaro  30,64%, o mažiausiai turime D reitingo projektų, kurie sudaro mažiausią dalį, vos 1,34%. Projektų rizikos reitingai skirti geriau suprasti projekto rizikingumą - A reitingas nurodo, kad prisiimama investavimo rizika yra mažesnė nei investuojant į C ar D reitingo paskolas, tačiau atitinkamai ir grąža bus mažesnė, jeigu investuosite į mažesnės rizikos projektus. Rekomenduojame įsivertinti savo rizikos toleranciją bei savo investicijas išskaidyti po skirtingus rizikos reitingus, tai jums leis subalansuoti savo investicijų portfelį bei sumažinti patiriamą riziką. Naujausią rizikos reitingų bei visą Profitus statistiką galite rasti statistikos puslapyje.

 

Profitus žiniasklaidoje

Profitus verslo plėtros vadovė Lina Maskoliūnė dalinosi savo įžvalgomis Verslo žinių podcast'e ir atsakė į klausimą: Ar sutelktinio finansavimo platformos perims bankų klientus? Lina dalinosi savo įžvalgomis bei Profitus finansavimo patirtimi.

Plačiau sužinokite čia.  

 

 

POKALBIAI APIE PINIGUS: KUR INVESTUOJA JAUNI VERSLININKAI?

Iš renginių pusės galime pasidžiaugti Profitus pokalbiai apie pinigus laida, kurios metu kartu su Kamile Kanapeckaite, Tomu Šimkumi, Eriku Mališausku bei diskusijos moderatore Juste Bakšyte gilinome savo žinias apie investavimą, dalinomės patirtimi bei aiškinomės, kur investuoja jauni verslininkai. 

Transliacijos metu:
👉 Kaip pradėjo investuoti laidos dalyviai? Kokiomis sėkmės istorijomis jie gali pasidalinti?
👉 Į kur, be savo verslo, investuoja laidos dalyviai?
👉 Kokias klaidas daro investuotojai bei kaip jų išvengti?
 
Jeigu praleidote šio renginio tiesioginę transliaciją, ją galite peržiūrėti Profitus Facebook bei Youtube paskyrose, arba paspaudę čia.
 
Pokalbiai apie pinigus
 
 

Džiaugiamės spalio mėnesio rezultatais ir dėkojame jums, kad esate Profitus bendruomenės dalimi ir tikime bei siekiame, kad kito mėnesio rezultatai būtų dar geresni!

 

Sėkmingų investicijų!

Profitus komanda

Investavimas visuomet yra susijęs su rizika prarasti dalį ar visą investiciją. Rekomenduojame investuoti atsakingai ir investicijas išskaidyti.