Grįžti atgal

Profitus news Sutelkę 11 mln. eurų „Profitus“ gegužę tapo lyderiais ne tik Lietuvoje, bet ir visoje ES

2024-06-13 11:30:00

PASIEKIMAI

Sutelkę 11 mln. eurų „Profitus“ gegužę tapo lyderiais ne tik Lietuvoje, bet ir visoje ES

Sutelktinio finansavimo platforma (SFP) „Profitus“ gegužės mėnesį pagerino visus iki tol pasiektus mėnesio rezultatus ir sutelkę 11,047 mln. eurų, ne tik užtvirtinome lyderystę Lietuvoje, bet ir tapome didžiausią sumą per mėnesį sutelkusi SFP Europos Sąjungoje,  dirbanti su NT projektų finansavimu.

Pasak „Profitus“ įkūrėjos ir vadovės Viktorijos Čijunskytės, tokį rezultatą lėmė realizuoti keli nauji žingsniai, tai yra, atnaujinta, klientų poreikiams pritaikyta, platforma, išskirtiniai ir patrauklūs projektai, finansuoti kartu su investiciniais fondais (taip suteiktas 6,3 mln., finansavimas viešbučio Vilniaus Naujamiestyje atnaujinimui), taip pat ir vis aktyvesnė veikla Latvijoje, Estijoje bei Ispanijoje. Na ir žinoma, suburta profesionalų komanda, kurią sudaro NT, teisės, rizikos bei finansų ir kitų sričių ekspertai. 

„Mūsų investuotojų pagrindą vis tik sudaro fiziniai asmenys, nes tai ir yra sutelktinio finansavimo esmė. Vidutinė investicija gegužę siekė beveik 900 eurų, didžiausia vieno fizinio asmens investicija buvo 300 tūkst. Vis aktyviau per mus investuoja ir įmonės, kurios platformą atrado, kaip patikimą būdą įdarbinti savo kapitalą, taip pasididinant pelną. Didžiausia įmonės investicija į vieną projektą gegužę viršijo 530 tūkst. eurų, o per mėnesį įmonės investavo daugiau nei 1.54 mln. Kadangi labai aktyviname veiklą Ispanijoje ir čia netrukus suteiksime galimybę investuoti ispanams, yra visos galimybės šiemet pagerinti ir gegužės rezultatą, juolab, kad vienas iš mūsų tikslų ir buvo lyderio pozicijos Europoje. Kol kas tai padarėme mūsų, NT projektus finansuojančių platformų segmente, dabar galime siekti kito laiptelio“,- sakė V. Čijunskytė. 

Per gegužę investuotojams išmokėta per 340 tūkst. eurų palūkanų, vidutinės metinės palūkanos siekė 10,59 proc. Iš viso praėjusį mėnesį finansuota 50 projektų, iš jų 10 Latvijoje, 3 – Estijoje. Vidutiniškai vienam projektui sutelkta suma siekė 235 tūkst. eurų,   gegužę platformoje buvo 9799 aktyviai investuojantys investuotojai.  

2018 m. įkurta „Profitus“ vienija daugiau nei 38 tūkstančių investuotojų bendruomenę, iš viso per beveik 6 metus sutelkta jau daugiau kaip 179 mln. eurų NT projektų finansavimui, iš kurių 119.5 mln. Eurų jau sėkmingai grąžinti. Šiuo metu įmonės portfelį sudaro 51,4 mln. Eurų investuotojai uždirbo per 11 mln. eurų, platforma veikia 4 šalyse – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje bei Ispanijoje.  

 

Profitus - rezultatai