Grįžti atgal

Profitus news Nauji projektai Latvijoje

2023-07-11 13:30:00

INVESTAVIMAS

Nauji projektai Latvijoje

Investuotojau,

Investuojant labai svarbu išskaidyti savo investicijas ne tik į skirtingus projektus, rizikos reitingus, bet ir šalis, nes tokia diversifikacija leidžia sumažinti investicinio portfelio riziką. tad džiaugiamės galėdami pristatyti net 2 naujus projektus Latvijoje į kuriuos jau greitai galėsite investuoti Profitus platformoje! Bet prieš projektų pristatymus, kviečiame susipažinti su Rygos būsto rinka, nes tai jums leis geriau susipažinti bei įvertinti projekto sėkmingumą.

RYGOS BŪSTO RINKOS APŽVALGA

„Cenu banka“ ir Ober-Haus Latvija pagrindu parengta rinkos apžvalga 2023 I. ketv.

2022 metų pabaigoje / 2023 metų I. ketvirtį naujos statybos įrengtų butų kainos Rygos miegamuosiuose mikrorajonuose buvo 2.100 / 3.500 EUR / kv.m. Didesnė dalis naujos statybos būsto sandorių ir vyko toliau nuo miesto centro nutolusiuose Āgenskalns, Dreiliņi, Imanta, Aplokciems, Zolitude, mikrorajonuose, nors didžiausia naujų projektų pasiūla buvo aplink centrą esančiuose kvartaluose. Kylant Euribor rodikliui, bet negriežtėjant būsto paskolų išdavimui, vis daugiau pirkėjų stengiasi senesnį būstą pakeisti naujesniu. „Cenu banka“ duomenimis 2022 IV. – 2023 I. ketv. Net maždaug 400 naujų butų pirkėjų pradinius įnašus sumokėjo pardavę savo seną NT.

Naujos statybos (< 5m.) būsto nuomos rinka yra vis aktyvėjanti. Kaip ir Lietuvoje, taip ir Latvijoje būsto nuomos kainos pakilo kuomet prasidėjo karas tarp Rusijos ir Ukrainos, tačiau šis kainos padidėjimas vėliau ėmė laikytis dėl populiarėjančių co-living bei student-living segmento plėtros. Taip pat, šiuo metu Rygoje dar nėra ilgalaikės nuomos būsto valdytojų, todėl yra pakankamai didelė šešėlinė rinkos įtaka kainoms.

 

„TERRAMISU“ REKONSTRUKCIJOS PROJEKTAS LATVIJOJE

PROJEKTO INFORMACIJA

„Terramisu" - tai daugiafunkcinės paskirties pastato (buvusios poliklinikos) konversija įgyvenamosios – poilsio paskirties būstus bei komercines patalpas.

 

PROJEKTO TIKSLAS

Projekto 9-aukščiuose korpusuose bus butai, atitinkantys šiandieninio kliento poreikius – nuo kompaktiškų vieno kambario butų iki penkių kambarių butų, tinkančių didesnėms šeimoms. Nepriklausomai nuo būsto ploto, kurio plotas yra nuo 34 iki 103 kvadratinių metrų, kiekvieno buto išplanavimas projektuojamas taip, kad erdvė būtų išnaudojama kuo efektyviau.

3-jų ir 5-ių aukštų projekto korpusuose bus įrengti studijų tipo poilsio paskirties butai ilgalaikei nuomai. O pirmame aukšte komercinės paskirties patalpos, kurios taip pat bus nuomojamos.

 

INVESTAVIMO SĄLYGOS

  • Reikalinga investicija – € 3 100 000
  • Reitingas – B
  • Metinės palūkanos12-15%
  • Investicijos terminas – 12 mėn.
  • Lokacija – Latvija

 

PROJEKTO VIETA

Rūšu gatvė 1a yra Kengarags mikrorajone, kuriame aplinkiniai  pastatai  yra  ženkliai  žemesni  nei „Terramisu“. Iš viršutinių pastato aukštų atsiveria vaizdinga miesto panorama, o kiek toliau matosi ramus Dauguvos upės kontūras.

Finansuojamas projektas yra šalia LIDL, RIMI ir MOGO prekybos centrų, darželio, mokyklos ir tramvajaus stotelės  (už  200  m.).  Taip  pat  už  ~800  m.  yra „Akropole Riga“ prekybos centras.

 

PROJEKTO EIGA

Šiuo metu projekte vykdomi statybos darbai viršutiniuose aukštuose. Įrengti nauji liftai bei pradėti butų įrengimo darbai, montuojamos pertvaros. Užbaigta didžioji dalis fasado darbų, visame pastate sudėti nauji langai. Kitu etapu planuojama įrengti kitas gyvenamąsias patalpas, komercinės patalpas nuomai, saulės kolektorius ant stogo, sutvarkyti šiaurinę fasado pusę ir parengti pastatą eksploatavimui.

 

PROJEKTO SAVININKAS

SIA Būvniecības Partneri įmonė, kurios pagrindinis akcininkas turi 40 metų patirtį statybų sektoriuje. Susijusių įmonių specializacija – projektavimas, statybų rangos darbai, naujų daugiabučių namų statyba ir senų komercinės paskirties pastatų pritaikymas gyvenamai paskirčiai. Grupė Latvijoje veikia nuo 2014 metų. Nuo 2015 metų jis dalyvavo statant 10 daugiabučių namų, kurių bendras plotas yra ne mažesnis, nei 59 tūkst. kvadratinių metrų. Tai yra pirmasis SIA Būvniecības Partneri ir Arco Real Estate bendras projektas Profitus platformoje.

 

UŽTIKRINIMO PRIEMONĖS

Investuotojų interesams užtikrinti įkeičiami du žemės sklypai, kurių bendras plotas 9 461 kv. m ir daugiafunkcinės paskirties 13 224 kv. m. ploto pastatas, Rygoje. Projekte užregistravus naujai suformuotas patalpas, jos taip pat bus įkeistos investuotojams.

Pagal SIA „Arco real estate“ nepriklausomo nekilnojamo turto vertintojo atliktą vertinimą, investuotojams pirmine hipoteka įkeičiamo turto vertė yra 8 994 000 eurų. Būsima pardavimo kaina – 17,67 mln. eurų.

 

„ŠVAROS BROLIŲ“ TUNELINĖS AUTOMOBILIŲ PLOVYKLOS PLĖTRA RYGOJE

PROJEKTO INFORMACIJA

Ilgą laiką didžiuosiuose Lietuvos miestuose veikę automobilių švaros paslaugų lyderiai „Švaros broliai“ plečia savo tinklą užsienyje – Rygoje (Mūkusalas gatvė, 100) ketina įrengti MAXI tunelinę plovyklą, kuri aptarnaus iki 220 automobilių per valandą.

 

PROJEKTO TIKSLAS
Projekto savininkas dalyje žemės sklypo (36 aruose) ketina išplėtoti ProBroMaxi tunelinę plovyklą.

 

INVESTAVIMO SĄLYGOS

  • Reikalinga investicija – € 760 000
  • Reitingas – B
  • Metinės palūkanos – 8-9%
  • Investicijos terminas – 12 mėn.
  • Lokacija – Ryga

 

FINANSINĖ INFORMACIJA

Projekte tunelinė plovykla bus įrengiama iki 100% baigtumo ir nuomojama 36 mėn. Sutartos viso laikotarpio nuomos pajamos – 1,224 mln. eurų. Sutartos tunelinės plovyklos pardavimo pajamos 5,5 mln. eurų.

 

PROJEKTO VIETA

Mūkusalas gatvė yra viena pagrindinių gatvių Rygoje, Žiemgalos priemiestyje. Gatvė susideda iš 4 važiuojamųjų juostų, po dvi kiekviena kryptimi, kurios yra atskirtos viena nuo kitos. Projekto vieta, kurioje bus plėtojama tunelinė plovykla yra buvusios stovėjimo aikštelės vietoje ir turi įvažiavimą / išvažiavimą į abi gatvės puses.

 

PROJEKTO SAVININKAS

Projekto savininko įmonių grupė turi patikimo plėtotojo statusą, veikianti daugiau nei 13 metų ir puikiai žinoma Lietuvos rinkoje. Jos antrinės įmonės yra išplėtojusios ~ 20 įvairios paskirties NT projektų, kurių naudingas plotas ~ 20 000 kvadratinių metrų. Per pastaruosius 4 metus bendradarbiaudamos su „Švaros broliais“ įvykdė arba šiuo metu vykdo 12 built-to-suit tipo tunelinių plovyklų projektų bei stato „Švaros brolių“ būstinę. Tai bus pirmasis projekto savininko „UAB KENOVA“ projektas Profitus platformoje.

 

PROJEKTO EIGA

Šiuo metu yra pasirašyta 50 metų nenutraukiama nuomos sutartis su „PRO BRO“ Operations LV SIA ir 7 metų nuomos garantija su UAB „Švaros broliai“. Taip pat, „SIA KNVP LV3“ po 36 mėn. yra pasirašę preliminarų įmonės akcijų pardavimą su įmone „Plovyklos LT“ nuo tunelinės plovyklos veiklos pradžios.

 

UŽTIKRINIMO PRIEMONĖS

Investuotojų interesams užtikrinti įkeičiamas 5 920 kvadratinių metrų ploto žemės sklypas, esantis Mūkusalas gatvėje 100, Rygoje, Latvijoje bei būsima tunelinė plovykla su visais priklausiniais. Pagal SIA „Latio“ nepriklausomo nekilnojamo turto vertintojo atliktą vertinimą, investuotojams įkeičiamo žemės sklypo vertė yra 1 650 000 eurų. Būsima pardavimo kaina – 5 500 000 eurų.

 

„ŠVAROS BROLIŲ“ ATLIKTA LATVIJOS PLOVYKLŲ RINKOS ANALIZĖ

Atlikus analizę, „Švaros broliai“ nusprendė, kad Latvijoje tunelines plovyklas statys tik Rygoje. Pagrindiniai kriterijai renkantis vietą – judri gatvė arba aplinkelis, geras matomumas, įvažiavimai į miestą arba 60 000 gyventojų mikrorajonas. 10 minučių spinduliu, didesni prekybos arba verslo centrai. Planuojama Rygoje pastatyti 8 MAXI tipo tunelines plovyklas, iš kurių 6 statys „KENOVA“ grupės įmonės. Kadangi Latvijos rinkoje nėra koncentracijos, o pagrindiniai žaidėjai – degalinių operatoriai, iki 2025 m. „Švaros broliai“  planuoja tapti rinkos lyderiais.Į šiuos projektus galėsite investuoti jau labai greitai! Sekite mūsų socialinius tinklus bei tikrinkite savo elektroninio pašto dėžutę, nes apie šių projektų paleidimą investuotojus dar informuosime.