Grįžti atgal

Profitus news Investicijos į nekilnojamąjį turtą Estijoje: 2024 m. ir vėlesnių metų analizė

2024-04-26 11:00:00

INVESTAVIMAS

Investicijos į nekilnojamąjį turtą Estijoje: 2024 m. ir vėlesnių metų analizė

 Per Profitus platformą galima investuoti į projektus esančius Lietuvoje, Ispanijoje, Latvijoje bei Estijoje. Kiekviena rinka yra skirtinga, skiriasi savo ekonomine bei NT rinkos situacija, tačiau daugumai investuotojų šios rinkos pažįstamos ir artimos – ne kartą teko lankytis atostogų ar verslo reikalais, pažinti šalies kultūrą bei iš vidaus pamatyti šalies situaciją.

Jeigu šių žinių trūksta – kviečiame skaityti ir geriau susipažinti su Estijos rinka. Šiame straipsnyje atsakysime į klausima: kodėl verta investuoti į Estijos projektus? Bei supažindinsime su svarbiausiais šalies rodikliais.

 

Nepaisant sudėtingų 2023 m., Estijos ekonomikos perspektyvos 2024 m. suteikia daug galimybių investuoti į nekilnojamąjį turtą. Prognozuojamas ekonomikos augimas, mažėjanti infliacija ir palanki fiskalinė politika, aplinka tampa vis palankesnė tiek verslams, tiek ir investuojantiems asmenims.

 

Ekonomikos augimas ir stabilumas

Tikimasi, kad 2024 m. Estijos ekonomika augs 3 proc., o tai atspindi teigiamą poslinkį, palyginti su ankstesnių metų turimu rezultatu. Šį augimą skatina vis labiau stabilizuojančios pasaulinės ekonomikos sąlygos ir aktyvios fiskalinės priemonės, kuriomis siekiama didinti rinkos stabilumą. Numatomas Europos centrinio banko palūkanų normų sumažinimas greičiausiai dar labiau padidins investicijų patrauklumą, nes sumažins skolinimosi išlaidas.

 

Nekilnojamojo turto rinkos atsigavimas

Estijos nekilnojamojo turto rinka atsigauna - tai rodo 2024 m. pradžioje 15% padidėjusios paskolos būstui, tai signalizuoja stiprėjantį vartotojų pasitikėjimą Estijos rinka bei ekonomine situacija. Tai dar labiau patvirtina SEB ataskaita, kurioje pabrėžiamas reikšmingas ekonominės veiklos ir paskolų paklausos atsigavimas, kuris indikuoja gyvybingą ir dinamišką rinką, pasirengusią augti.

 

Infliacija ir fiskalinė politika

Numatoma, kad infliacija dar labiau sumažės – 2024 m. prognozuojama 3,4 %, o 2023 m. buvo net  – 9,1 %. Šį mažėjimą lėmė sumažėjusios energijos sąnaudos ir stabilios maisto kainos bei pastarojo meto mokesčių koregavimų poveikis. Staigus infliacijos sumažėjimas, palyginti su praėjusiais metais, pagerina investicinį klimatą, todėl tai yra idealus laikas nekilnojamojo turto projektams.

 

Investicijų augimo tempas

„Eesti Pank“ duomenimis, tikimasi, kad 2024 m. investicijos augs 6,3 proc., o 2025 m. – 5,2 proc., o 2026 m. – 5,3 proc., tokios prognozės leidžia daryti prielaidą, kad augančios investicijos prisidės prie spartesnės ekonomikos atsigavimo, verslų augimo.

 

Eksporto augimas

Naujausioje Estijos banko „Pinigų politikos ir ekonomikos“ apžvalgoje prognozuojama, kad 2024 m. eksportas padidės 3,0 proc., tuo tarpu 2025 m.  padidės 4,0 proc., o 2026 m. bus ne tik  išlaikomas augimo tempas, tačiau jis ir padidės 0,5% ir sieks – 4,5 proc. 2025 m., tuo tarpu 2026 m. jis pasieks – 4,8 proc.

 

Darbo rinka ir ekonominis atsparumas

Darbo rinka parodė nepaprastą atsparumą, išsaugodama daugiau darbo vietų nei ankstesniais nuosmukiais, ypač paslaugų sektoriuje. Šis stabilumas prisideda prie vartotojų pasitikėjimo ir palaiko tvarų ekonomikos atsigavimą, suteikdamas tvirtą pagrindą investicijoms į nekilnojamąjį turtą.

 

Išvados apie Estijos rinką

Gerėjantys Estijos ekonominiai rodikliai kartu su strategine fiskaline politika ir atsigaunančia nekilnojamojo turto rinka sukuria įtikinamą pagrindą investuoti į nekilnojamojo turto paskolas. Šaliai judant ekonomikos stabilumo ir augimo link, investicijų į nekilnojamąjį turtą perspektyvos atrodo vis perspektyvesnės.

Išsamesnę ekonominę analizę ir prognozes rasite originaliuose Eesti Pank leidiniuose čia ir čia , o SEB įžvalgas – čia.

 

Estijos-projektai

 

Kodėl investuoti į Estijos projektus? 
 

Ekonomikos stabilumas ir augimo perspektyvos:  

Estija išlaiko ekonominį stabilumą ir yra pasirengusi augti, prognozuojama, kad BVP per ateinančius dvejus metus padidės apie 3%. Tai rodo, kad ekonominė aplinka yra palanki investicijoms į nekilnojamąjį turtą. 

 

Stiprus bankininkystės sektorius ir finansinis stabilumas: 

Estijos bankų sektorius yra paremtas  reguliavimo sistemomis, užtikrinančiomis finansinį stabilumą. Tai suteikia garantijas  investuotojams, nes investicijos į nekilnojamąjį turtą yra labiau apsaugotos. 

 

Atsparumas išoriniams smūgiams: 

Estija praeityje demonstravo atsparumą išorės ekonominiams sukrėtimams, atspindėdama jos gebėjimą atlaikyti iššūkius ir išlaikyti stabilią ekonomiką. Šis atsparumas padidina investuotojų pasitikėjimą ilgalaikėms investicijoms į nekilnojamąjį turtą. 

 

Skaidri teisinė struktūra ir nuosavybės teisės: 

Estija gali pasigirti skaidria teisine sistema ir tvirtomis nuosavybės teisėmis, suteikiančiomis investuotojams aiškumo ir saugumo nekilnojamojo turto sandoriuose. Tai skatina pasitikėjimą Estijos nekilnojamojo turto rinka. 

 

 Gyvybingi miesto centrai ir turizmo potencialas: 

Estijos miestų centrai, tokie kaip Talinas, siūlo gyvybingas nekilnojamojo turto rinkas, kurias skatina auganti gyventojų ir turistų paklausa. Be to, šalies turizmo potencialas suteikia galimybių investuoti į trumpalaikę nekilnojamojo turto nuomą. 

 

Skaitmeninės inovacijos ir išmaniojo miesto iniciatyvos:  

Estija garsėja skaitmeninėmis inovacijomis ir išmaniųjų miestų iniciatyvomis, kurios prisideda prie jos nekilnojamojo turto rinkos patrauklumo. Investuotojai gali pasinaudoti išmaniosios infrastruktūros ir technologijomis pagrįsto miestų planavimo plėtra. 

 

Gyvenimo kokybė ir pragyvenimo veiksniai: 

Estija siūlo aukštą gyvenimo kokybę, pasižyminčią modernia infrastruktūra, saugumu ir kultūriniais patogumais. Šie veiksniai prisideda prie investicijų į nekilnojamojo turto, o ypač į gyvenamojo turto patrauklumą. 

 

Verslui palanki aplinka: 

Estija gali pasigirti skaidria ir verslui palankia reguliavimo sistema, kuriai būdingi žemi pelno mokesčio tarifai, efektyvi biurokratija ir griežti investuotojų apsaugos įstatymai. 

Estijoje lengva sukurti verslą dėl jos strateginės padėties, o tai yra patrauklu užsienio investicijoms pritraukti. 

  

Infrastruktūros plėtra. 

Vykdomi infrastruktūros plėtros projektai, įskaitant transporto atnaujinimą ir skaitmeninio ryšio iniciatyvas, didina Estijos konkurencingumą ir patrauklumą investuotojams. 

Strateginė šalies, kaip logistikos centro Baltijos regione padėtis dar labiau sustiprina jos patrauklumą verslui, ieškančiam kelio į Europos rinkas. 

 

Nekilnojamojo turto situacija 2024-03 

Estijos nekilnojamojo turto rinkoje išaugo pardavimų aktyvumas, kurį lėmė stabili gyvenamojo būsto paklausa ir stabilūs komercinio sektoriaus rezultatai. Nors ir nepasiekė numatytų lygių, rinka demonstravo atsargų optimizmą dėl laipsniško atsigavimo. O tai yra galimybė patekti į rinką palankiomis kainomis dėl rinkos atsigavimo. 
 

Kviečiame savo investicinį portfelį išskaidyti ne tik pagal miestus, kuriuose yra vystomi projektai, tačiau ir pagal šalis, nes tai leidžia geriau subalansuoti bei diversifikuoti jūsų investicinį portfelį, kuris tokiu būdu mažiau priklausys nuo konkrečios šalies ekonominės ar geopolitinės situacijos bei, žinoma, NT rinkos.

 

*Investavimas yra visuomet susijęs su rizika prarasti dalį ar visą investiciją. Rekomenduojame investuoti atsakingai ir investicijas išskaidyti.

 

Projektai-Estijoje