Prižiūri mūsų veiklą:   Profitus
  Registruotis

Dažniausiai užduodami klausimai

1. Ar aš galiu investuoti PROFITUS platformoje?

Taip, gali visi tiek fiziniai, tiek ir juridiniai asmenys. Investuoti galima pradėti net ir nedidelėmis sumomis. Kadangi esame licencijuota platforma, prižiūrima Lietuvos banko, užsiregistravus turime patikrinti Jūsų investavimo žinias bei tinkamai Jus identifikuoti. Jei investuojate daugiau, galime paprašyti pagrįsti Jūsų pajamų šaltinį.

2. Ar PROFITUS platformoje gali investuoti Juridinis asmuo?

Taip, Juridinis asmuo platformoje gali investuoti per atstovą, tai yra per įmonėje dirbantį asmenį, kuris veikia pagal įmonės direktoriaus įgaliojimą. Norime pabrėžti, jog pildant paraiškos formą reikės taip pat pateikti įmonės direktoriaus duomenis.

3. Nuo kokios sumos galiu investuoti?

PROFITUS platforma siekia, kad investavimas būtų prieinamas kiekvienam net ir nedidelėmis sumomis. Minimali investicija šiuo metu tik 100 EUR.

4. Kokia yra maksimali investuojama suma?

Investuoti galima įvairias pinigų sumas. Jei investuojate daugiau nei 50 000 eurų, tampate Profitus Vardinis investuotojas. Tokiu atveju prašome su mumis susisiekti el. paštu [email protected] arba tel. +37063760776.

5. Kaip patvirtinti savo tapatybę?

Norėdami patvirtinti tapatybę, Profitus savitarnos puslapyje jums reikia pasirinkti vieną iš tapatybės patvirtinimo būdų. Šiuo metu galite tai padaryti per Paysera arba Ondato sistemas. Pasirinkus tapatybės patvirtinimą per Paysera jums reikia turėti sąskaitą šioje elektroninių pinigų įstaigoje ir visas investicijas atlikti per ją. Pasirinkus Ondato tapatybės patvirtinimo būdą jūs galėsite naudotis Trustly mokėjimų sistema ir atlikti investicijas iš pagrindinių Lietuvos bei užsienio bankų (tik fiziniai asmenys). Pervedimai nėra apmokestinti.

6. Kokia nauda tapus Vardiniu investuotoju?

Jei investuojate 50 000 eurų ir daugiau, tampate Profitus Vardiniu investuotoju. Tokiu atveju prašome mums parašyti el. paštu [email protected] arba paskambinti tel. +37063760776. Jūs galėsite uždirbti dar daugiau dėl ypatingų sąlygų bei dalyvauti Vardinių investuotojų susitikimuose. Be abejo, Jums asmeniškai skirsime visą savo dėmesį.

7. Kokie platformos mokesčiai taikomi investuotojui?

Investuotojui nėra taikomi jokie platformos mokesčiai. Detaliau apie platformos įkainius galite paskaityti čia.

8. Į kokius projektus galiu investuoti?

Visi projektai, į kuriuos galite investuoti yra pateikti čia. Šiandien mes siūlome investuoti į projektus su NT įkeitimu ir mainais gauti palūkanas paskolintai sumai bei atgauti visą paskolintą sumą.

Daugiau apie šias projektų rūšis skaitykite skiltyje „Kaip tai veikia?“.

9. Kaip man investuoti?

Tai padaryti labai paprasta:

  1. Registruokitės. Susikurkite savo investuotojo paskyrą Profitus platformoje ir atlikite tapatybės patvirtinimą.
  2. Papildykite sąskaitą. Įsitikinkite, kad šioje sąskaitoje yra pakankama pinigų suma norimoms investicijoms.
  3. Investuokite. Išsirinkite Jums priimtiniausią projektą ir investuokite. Šį veiksmą atliksite tik vieno mygtuko paspaudimu.
  4. Uždirbkite. Kiekvieną mėnesį ar kas ketvirtį paskolos gavėjas mokės Jums palūkanas. Gautą sumą vėl galėsite investuoti į kitus projektus ir uždirbti dar daugiau pinigų!

Daugiau apie šias projektų rūšis skaitykite skiltyje „Kaip tai veikia?“.

10. Kodėl verta investuoti Profitus?

Nes čia:
  • Investuodamas į verslo paskolas su NT įkeitimu gali uždirbti 8-14% metinių palūkanų;
  • Investicijos prasideda nuo 100 Eur;
  • Visada gali aplankyti Tau įkeistą NT;
  • Gauni papildomas pajamas kiekvieną mėnesį ar ketvirtį;
  • Profitus kaip platformos operatorius yra įrašytas į viešąjį sutelktinio finansavimo platformų operatorių sąrašą ir prižiūrimas Lietuvos Banko.

11. Kaip įvertinama nekilnojamojo turto projekto rizika?

Rizika vertinama remiantis Profitus platformoje patvirtintu vertinimo algoritmu. Algoritmas susideda iš projekto savininko kreditingumo vertinimo, projekto rizikingumo vertinimo bei įkeičiamo turto vertinimo. Skaičiuojamas rezultatas, kuriuo remiantis priskiriama projekto rizika pagal rizikingumo reitingą (A+, A, A-, B+, B, B-, C+, C, C-, D). Riziką skaičiuoja ir vertina komandos nariai, turintys ilgametę patirtį nekilnojamojo turto srityje. Taip pat, siekiant objektyviai įvertinti projektą, projekto savininko duomenys tikrinami įvairiuose registruose, pvz., Creditinfo ir kitų šaltinių pagalba.

12. Kaip apmokestinamos mano pajamos gautos Profitus platformoje?

Jeigu investuojate kaip Fizinis asmuo, uždirbtos palūkanos priskiriamos B klasės pajamoms, kurias privalote deklaruoti GPM308 formoje ir šios formos priede „Apmokestinamosios pajamos“. Nuo šių pajamų turite sumokėti 15% GPM (gyventojų pajamų mokestį). Mes pateiksime Valstybinei mokesčių inspekcijai reikalingus duomenis apie Jūsų per kalendorinius metus gautas palūkanas.

Visus papildomus klausimus mielai atsakysime el. paštu [email protected] arba tel. +37063760776.

13. Kaip apsaugotos mano investicijos?

Jūsų investicijos yra apsaugotos nekilnojamojo turto įkeitimu, taip pat ir kitomis užtikrinimo priemonėmis (pvz, laidavimu arba garantija). Skirtingi projektai turi nevienodas apsaugos priemones, su kuriomis galite susipažinti savitarnoje, prie kiekvieno projekto.

14. Kada galima išsiimti investuotus pinigus?

Pagal mokėjimų grafiką projekto savininkas reguliariai perveda nurodytas sumas. Suėjus sutarties terminui Jums bus grąžinta visa investuota suma kartu su palūkanomis, išmokėtomis per sutarties laikotarpį, pvz., Jūs investavote 1000 eurų. Pagal mokėjimų grafiką kas mėnesį Jūs gaunate 10 eurų. Jei sutarties laikotarpis yra 12 mėnesių, tai Jūs uždirbate 120 eurų (10 x 12 = 120 Eur). Kiek galite uždirbti, pasiskaičiuokite čia. Pasibaigus sutarties laikotarpiui Jums taip pat grąžinami 1000 eurų.

15. Kur galiu rasti informaciją apie savo investicijas?

Visą informaciją apie savo investicijas galite rasti prisijungę prie savitarnos skiltyje „Mano investicijos“ bei skiltyje Dokumentai.

16. Kiek galiu uždirbti Profitus platformoje?

Jūsų uždarbis Profitus platformoje priklauso nuo investuotos sumos bei projekto rizikos ir pelningumo. Skaičiuoklėje visa tai galite bet kada įsivertinti. Visą informaciją apie savo investicijas visada matysite Profitus platformos savitarnoje.

17. Investavau į projektą. Kada uždirbsiu?

Kiekvienas projektas siūlo skirtingas pajamas, kurias matysite mokėjimų grafike. Jame taip pat rasite ir terminą, pagal kurį projekto savininkas Jums mokės reguliarias įmokas.

18. Kas nutiktų, jei paskolos gavėjas nori grąžinti paskolą anksčiau numatyto grąžinimo termino?

Išankstinio grąžinimo sąlygos yra apibrėžtos kiekvienoje paskolos sutartyje.

19. Kas nutiktų, jei projekto savininkas pratęstų paskolos grąžinimo laikotarpį?

Jeigu leidžia paskolos sutarties sąlygos tarp PROFITUS ir projekto savininko, tai yra įmanoma. Dažniausiai Projekto savininkas neturės galimybės pratęsti paskolos grąžinimo termino. Jeigu paskolos terminas bus pratęstas, Jus nedelsiant informuosime nurodytais kontaktais. Žinoma, mes visada siekiame maksimalios naudos investuotojams.

20. Kas nutiktų, jei nebūtų surinkta visa paskolos suma per paskirtą laikotarpį?

Nesurinkus visos planuojamos finansavimo sumos per planuojamą laikotarpį, iki kitos dienos pabaigos Jums grąžiname visą investuotą sumą. Tikimybė, kad taip atsitiks yra labai menka. Taigi, šiuo atveju Jūs nieko neprarandate.

21. Kas nutiktų, jeigu projekto savininkas vėluotų mokėti įmokas?

Paskolos gavėjas yra raginamas vykdyti savo įsipareigojimus pagal iš anksto numatytas taisykles. Jei mokėjimas ar mokėjimai nevykdomi per nustatytą laikotarpį, pradedamas išieškojimo procesas. Apie visą eigą Jūs būsite informuojami nurodytais kontaktais. Detalesnę informaciją galite rasti čia.

Nepamirškite, jog Jūsų investicijos yra apsaugotos Jums įkeistu nekilnojamuoju turtu. Įmokų vėlavimo atveju bus vykdomas išieškojimas iš šio turto, o tai reiškia, jog nekilnojamasis turtas bus parduodamas ir Jums grąžinamos investicijos.

22. Kokia yra mano investavimo rizika?

Investavimas visuomet yra susijęs su rizika prarasti dalį ar visą investiciją, tačiau kaip garantija visuomet jums yra įkeičiamas nekilnojamasis turtas. Norėdami įsivertinti rizikas, su jomis galite susipažinti atskirame mūsų parengtame dokumente „Investavimo rizikos“.

23. Ar aš galiu prarasti visą investiciją?

Kadangi visi projektai užtikrinti nekilnojamojo turto įkeitimu, visiškas investicijos praradimas yra praktiškai neįmanoma situacija. Tačiau investavimas visuomet yra susijęs su rizikomis prarasti dalį investicijų.

24. Ką dar turėčiau žinoti prieš investuodamas?

Prieš investuodami būtinai susipažinkite su investavimo rizikomis, išnagrinėkite konkretaus projekto informaciją, pasiskaičiuokite investicijos grąžą ir tik tuomet investuokite. Būtina suprasti, jog Jūs patys atsakote už savo investavimo sprendimus.

25. Ar turiu galimybę parduoti savo investicijas anksčiau negu nustatytas terminas?

Šiuo metu tokios galimybės nėra, bet planuojame, jog ši galimybė bus.

26. Ar galima investuoti Profitus svetainėje ne per Paysera?

Taip. Investuoti galite ir iš pagrindinių Lietuvos bei užsienio bankų naudojantis Trustly mokėjimo partneriu.

27. Ar investicijos yra apsaugotos indėlių ir įsipareigojimų įstatyme numatytu draudimu?

Investicijoms per sutelktinio finansavimo platformas nėra taikomas LR indėlių ir įsipareigojimų investuotojams įstatyme numatytas draudimas. Tačiau Jūsų investicijos yra apsaugotos nekilnojamojo turto įkeitimu, taip pat ir kitomis užtikrinimo priemonėmis (pvz.: laidavimu arba garantija).

28. Kaip užtikrinamas investuotojų pinigų saugumas telkiant lėšas?

Visi investuotojų pinigai yra laikomi techninėse Paysera ir Trustly mokėjimo partnerių sąskaitose, kurių valdytoju yra paskirta Profitus, tačiau Profitus platforma nėra laikoma lėšų savininke. Sąskaita skirta tik techniškai administruoti mokėjimus tarp investuotojų ir projektų savininkų, t. y. surinkti investuotojų lėšas projektui, užtikrinti pilną finansavimą bei sutelktą sumą išmokėti projekto savininkui. Atitinkamai projekto savininkui grąžinant palūkanas bei investicijas - jos mokamos į techninę sąskaitą, iš kurios paskirstoma investuotojams. Profitus nelaiko savo ar kitokių lėšų techninėje sąskaitoje, klientų lėšos nėra Profitus turto dalis ir nuosavybes teise priklauso klientams.

29. Kaip atgaunamos investicijos, jei neužtenka įkeisto turto?

Paskolos gavėjas yra raginamas vykdyti savo įsipareigojimus pagal iš anksto numatytas taisykles. Jei mokėjimas ar mokėjimai nevykdomi per nustatytą laikotarpį, pradedamas išieškojimo procesas: per notarą gaunamas vykdomasis įrašas, kuris perduodamas vykdyti antstoliui. Antstolis išieškojimą vykdo iš įkeisto turto.

Jei neužtenka įkeisto turto, antstolis toliau vykdo išieškojimą iš kito turto priklausančio projekto savininkui.

Jeigu lėšų vis tiek neužtenka padengti investicijoms bei Profitus išlaidoms, gali būti inicijuojamas skolininko nemokumo procesas - bankroto byla, svarstomos galimybės kelti akcininkų, vadovo atsakomybės klausimą, jeigu matyti, kad skolininkas buvo blogai valdomas ar tyčia privestas prie nemokumo.

Daugiau skaitykite mūsų Skolų išieškojimo procedūroje.

30. Kas atsitinka, jei paskolos gavėjas bankrutuoja ar įvyksta restruktūrizacija?

Bankroto proceso metu investuotojų interesai yra apsaugoti įkeisto turto verte, t. y. nepaisant to, kiek yra kreditorių, lėšos, gautos iš parduoto įkeisto turto, atskaičius bankroto administratoriaus išlaidas, bus skirtos investuotojų interesams tenkinti.

Jeigu įkeisto turto nepakaks, investuotojai stos į bendrą kreditorių eilę ir jų reikalavimai bus tenkinami bendra tvarka: t. y. trečia eile (pirma eilė - darbuotojai, antra eilė - valstybės mokestiniai reikalavimai, trečia eilė - visi likę).

Restruktūrizavimo atveju kreditorių reikalavimai bus tenkinami pagal skolininko parengtą ir kreditorių patvirtintą mokumo atkūrimo planą, kuriame bus numatyta turto pardavimo, atsiskaitymo terminai ir būdai. Kaip ir bankroto atveju, lėšos iš parduoto įkeisto turto bus skiriamos būtent investuotojų interesams tenkinti, nepaisant to, kiek įmonėje yra kreditorių. Jeigu turto nepakaks - likę skoliniai reikalavimai bus tenkinami pagal sudarytą mokėjimų planą pagal aukščiau aprašytas kreditorių eiles.

31. Kokius veiksmus turi atlikti juridinis asmuo prieš investuodamas?

Prieš investuodamas įsitikinkite, ar esate atlikęs visus reikiamus tapatybės patvirtinimo veiksmus:
- patvirtinęs savo vadovo/ įgalioto asmens tapatybę su Paysera;
- susiejęs (patvirtinęs) juridinio asmens sąskaitą su Platforma;
- pateikęs papildomus dokumentus: vadovo/ įgalioto asmens asmens dokumento kopiją, įstatus, vadovo/akcininkų/ valdybos sprendimą investuoti (jeigu aktualu pagal įstatus), užpildęs juridinio asmens anketą.

Informuojame, kad tikrindama tapatybę Profitus kreipsis į VĮ Registrų centrą (Juridinių asmenų registrą ir Juridini asmenų dalyvių informacinę sistemą), iš kurio gaus Juridinių asmenų registro išrašą ir juridinio asmens dalyvių sąrašą (jeigu juridinio asmens dalyvis yra ne vienas asmuo).

32. Kas yra LTV ir kaip jis skaičiuojamas?

LTV (angl. Loan-to-value) – paskolos ir turto vertės santykis. Jis rodo, kiek procentų įkeisto nekilnojamojo turto sudaro paskola. Tad jeigu paskolos gavėjas siekia sutelkti 70 tūkst. eurų, tai jo įkeistas nekilnojamasis turtas investuotojams turi būti bent 100 tūkst., tokiu atveju LTV bus 70%. 

Kuo mažesnis LTV procentas – tuo geriau, nes tai reiškia, kad daugiau nekilnojamojo turto įkeista investuotojams. Tačiau reikėtų nepamiršti atkreipti dėmesį ar įkeistas turtas yra pirmine hipoteka.