Prižiūri mūsų veiklą:   Profitus
  Registruotis

Dažniausiai užduodami klausimai

1. Ar aš galiu investuoti PROFITUS platformoje?

Taip, gali visi tiek fiziniai, tiek ir juridiniai asmenys. Investuoti galima pradėti net ir nedidelėmis sumomis. Kadangi esame licencijuota platforma, prižiūrima Lietuvos banko, užsiregistravus turime patikrinti Jūsų investavimo žinias bei tinkamai Jus identifikuoti. Jei investuojate daugiau, galime paprašyti pagrįsti Jūsų pajamų šaltinį.

2. Ar PROFITUS platformoje gali investuoti Juridinis asmuo?

Taip, Juridinis asmuo platformoje gali investuoti per atstovą, tai yra per įmonėje dirbantį asmenį, kuris veikia pagal įmonės direktoriaus įgaliojimą. Norime pabrėžti, jog pildant paraiškos formą reikės taip pat pateikti įmonės direktoriaus duomenis.

3. Nuo kokios sumos galiu investuoti?

Profitus platforma siekia, kad investavimas būtų prieinamas kiekvienam net ir nedidelėmis sumomis. Minimali investicija šiuo metu tik 100 EUR. Tačiau suteikiame galimybę investicijas įsigyti antrinėje rinkoje, kur minimali investicija gali ir nesiekti 100 EUR.

4. Kokia yra maksimali investuojama suma?

Investuoti galima įvairias pinigų sumas. Jei investuojate didesnėmis sumomis, svarbu atkreipti dėmesį, jog Jūsų pasirinktas bankas ar Paysera paskyra gali taikyti tam tikrus limitus pervedamai sumai. Tad prieš investuodami, pasitikrinkite Jūsų sąskaitai taikomus limitus.

5. Kaip patvirtinti savo tapatybę?

Norėdami patvirtinti tapatybę, Profitus savitarnos puslapyje Jums reikia pasirinkti vieną iš tapatybės patvirtinimo būdų. Šiuo metu galite tai padaryti per Paysera arba Ondato sistemas. Pasirinkus tapatybės patvirtinimą per Paysera Jums reikia turėti sąskaitą šioje elektroninių pinigų įstaigoje ir visas investicijas atlikti per ją. Pasirinkus Ondato tapatybės patvirtinimo būdą Jūs galėsite naudotis Trustly mokėjimų sistema ir atlikti investicijas iš pagrindinių Lietuvos bei užsienio bankų (tik fiziniai asmenys). Pervedimai nėra apmokestinti.

6. Kokie platformos mokesčiai taikomi investuotojui?

Investuotojui nėra taikomi jokie platformos naudojimosi ar paskyros administravimo mokesčiai. Tačiau norint parduoti turimas investicijas antrinėje rinkoje – taikomas reikalavimo teisių perleidimo mokestis. Detaliau apie platformos įkainius galite paskaityti „ikainiai“.

7. Į kokius projektus galiu investuoti?

Visi projektai, į kuriuos galite investuoti yra pateikti skiltyje „Investuokite“. Šiandien mes siūlome investuoti į projektus su NT įkeitimu pirmine hipoteka ar kita užtikrinimo priemone garantuojamas verslo paskolas ir mainais gauti palūkanas paskolintai sumai bei atgauti visą paskolintą sumą.

8. Kaip man investuoti?

Tai padaryti labai paprasta: Registruokitės. Susikurkite savo investuotojo paskyrą Profitus platformoje ir atlikite tapatybės patvirtinimą. Papildykite sąskaitą. Įsitikinkite, kad šioje sąskaitoje yra pakankama pinigų suma norimoms investicijoms. Investuokite. Išsirinkite Jums priimtiniausią projektą ir investuokite. Šį veiksmą atliksite tik vieno mygtuko paspaudimu. Uždirbkite. Kiekvieną mėnesį ar kas ketvirtį paskolos gavėjas mokės Jums palūkanas. Gautą sumą vėl galėsite investuoti į kitus projektus ir uždirbti dar daugiau pinigų!

9. Kodėl verta investuoti Profitus?

Nes čia: Investuodamas į verslo paskolas su užtikrinimo priemonėmis, gali uždirbti 5-18% metinių palūkanų; Pradėti investuoti gali vos nuo 100 Eur; Gauni papildomas pajamas kiekvieną mėnesį ar ketvirtį; Profitus kaip platformos operatorius yra įrašytas į viešąjį sutelktinio finansavimo platformų operatorių sąrašą ir prižiūrimas Lietuvos Banko.

10. Kaip įvertinama finansuojamo projekto rizika?

Rizika vertinama remiantis Profitus platformoje patvirtintu vertinimo algoritmu. Algoritmas susideda iš projekto savininko kreditingumo vertinimo, projekto rizikingumo vertinimo bei užtikrinimo priemonių vertinimo. Skaičiuojamas rezultatas, kuriuo remiantis priskiriama projekto rizika pagal rizikingumo reitingą (A+, A, A-, B+, B, B-, C+, C, C-, D). Riziką skaičiuoja ir vertina komandos nariai, turintys ilgametę patirtį nekilnojamojo turto bei verslo finansavimo srityse. Taip pat, siekiant objektyviai įvertinti projektą, projekto savininko duomenys tikrinami įvairiuose registruose, pvz., Creditinfo ir kitų šaltinių pagalba.

11. Kaip apmokestinamos mano pajamos gautos Profitus platformoje?

Jeigu investuojate kaip Fizinis asmuo, uždirbtos palūkanos priskiriamos B klasės pajamoms, kurias privalote deklaruoti GPM308 formoje ir šios formos priede „Apmokestinamosios pajamos“. Nuo šių pajamų turite sumokėti 15% GPM (gyventojų pajamų mokestį). Mes pateiksime Valstybinei mokesčių inspekcijai reikalingus duomenis apie Jūsų per kalendorinius metus gautas palūkanas. Visus papildomus klausimus mielai atsakysime el. paštu [email protected] arba tel. nr. +37063760776.

12. Kaip apsaugotos mano investicijos?

Jūsų investicijos yra apsaugotos nekilnojamojo turto įkeitimu pirmine ar antrine hipoteka, taip pat ir kitomis užtikrinimo priemonėmis (pvz.: laidavimu arba garantija). Skirtingi projektai turi nevienodas apsaugos priemones, su kuriomis galite susipažinti savitarnoje, prie kiekvieno projekto informacijos, skiltyje „Užtikrinimo priemonės“.

13. Kada galima išsiimti investuotus pinigus?

Pagal mokėjimų grafiką projekto savininkas reguliariai perveda nurodytas sumas. Suėjus sutarties terminui Jums bus grąžinta visa investuota suma kartu su palūkanomis, išmokėtomis per sutarties laikotarpį, pvz., Jūs investavote 1000 eurų. Pagal mokėjimų grafiką kartą į ketvirtį, Jūs gaunate 30 eurų. Jei sutarties laikotarpis yra 12 mėnesių, tai Jūs uždirbate 120 eurų (30 x 4 = 120 Eur). Kiek galite uždirbti, pasiskaičiuokite „skaičiuoklė“. Pasibaigus sutarties laikotarpiui Jums taip pat grąžinami 1000 eurų.

14. Kur galiu rasti informaciją apie savo investicijas?

Visą informaciją apie savo investicijas galite rasti prisijungę prie savitarnos skiltyje „Mano investicijos“ bei skiltyje „Dokumentai“ .

15. Kiek galiu uždirbti Profitus platformoje?

Jūsų uždarbis Profitus platformoje priklauso nuo investuotos sumos bei projekto rizikos ir pelningumo. Skaičiuoklėje visa tai galite bet kada įsivertinti. Visą informaciją apie savo investicijas visada matysite Profitus platformos savitarnoje.

16. Investavau į projektą. Kada uždirbsiu?

Kiekvienas projektas siūlo skirtingas pajamas, kurias matysite mokėjimų grafike. Jame taip pat rasite ir terminą, pagal kurį projekto savininkas Jums mokės reguliarias įmokas. Palūkanų įmokų datas, taip pat galėsite rasti paskolos sutarties paskutiniame lape, esančiame priede. Mokėjimo grafike, nurodytos projekto savininko palūkanų įmokų datos, tad paskirstant palūkanas ar grąžinamas investicijas investuotojams – Profitus gali užtrukti 3 papildomas darbo dienas.

17. Kas nutiktų, jei paskolos gavėjas nori grąžinti paskolą anksčiau numatyto grąžinimo termino?

Išankstinio grąžinimo sąlygos yra apibrėžtos kiekvienoje paskolos sutartyje bei prie projekto informacijos skiltyje „investicijos informacija“.

18. Kas nutiktų, jei projekto savininkas pratęstų paskolos grąžinimo laikotarpį?

Jeigu leidžia paskolos sutarties sąlygos tarp Profitus ir projekto savininko, tai yra įmanoma. Dažniausiai Projekto savininkas neturės galimybės pratęsti paskolos grąžinimo termino. Jeigu paskolos terminas bus pratęstas, Jus nedelsiant informuosime nurodytais kontaktais. Žinoma, mes visada siekiame maksimalios naudos investuotojams.

19. Kas nutiktų, jei nebūtų surinkta visa paskolos suma per paskirtą laikotarpį?

Nesurinkus visos planuojamos finansavimo sumos per planuojamą laikotarpį, iki kitos dienos pabaigos Jums grąžiname visą investuotą sumą. Tikimybė, kad taip atsitiks yra labai menka. Taigi, šiuo atveju Jūs nieko neprarandate.

20. Kas nutiktų, jeigu projekto savininkas vėluotų mokėti įmokas?

Paskolos gavėjas yra raginamas vykdyti savo įsipareigojimus pagal iš anksto numatytas taisykles. Jei mokėjimas ar mokėjimai nevykdomi per nustatytą laikotarpį, pradedamas išieškojimo procesas, kurį administruoja Profitus. Apie visą eigą Jūs būsite informuojami nurodytais kontaktais. Detalesnę informaciją galite rasti čia. Nepamirškite, jog Jūsų investicijos yra apsaugotos užtikrinimo priemonėmis. Įmokų vėlavimo atveju bus vykdomas išieškojimas iš šio turto.

21. Kokia yra mano investavimo rizika?

Investavimas visuomet yra susijęs su rizika prarasti dalį ar visą investiciją, tačiau kaip garantija visuomet Jums yra įkeičiamas nekilnojamasis turtas ar kita užtikrinimo priemonė. Norėdami įsivertinti rizikas, su jomis galite susipažinti atskirame mūsų parengtame dokumente „Investavimo rizikos“. Taip pat, konkretaus projekto rizikos yra nurodytos ir projekto aprašymo skiltyje „Dokumentai“.

22. Ar aš galiu prarasti visą investiciją?

Kadangi visi projektai užtikrinti turto įkeitimu ar kitomis garantijomis įkeitimu, visiškas investicijos praradimas yra praktiškai neįmanoma situacija. Tačiau investavimas visuomet yra susijęs su rizikomis prarasti dalį investicijų.

23. Ką dar turėčiau žinoti prieš investuodamas?

Prieš investuodami būtinai susipažinkite su investavimo rizikomis, išnagrinėkite konkretaus projekto informaciją, pasiskaičiuokite investicijos grąžą ir tik tuomet investuokite. Būtina suprasti, jog Jūs patys atsakote už savo investavimo sprendimus.

24. Kaip persivesti pinigus iš/į Paysera sąskaitą?

Norėdami papildyti sąskaitą turite atlikti šiuos veiksmus: 1. Prisijungti/užsiregistruoti Profitus. 2. Patekus į Profitus savitarną atlikti tapatybės patvirtinimą per Paysera mokėjimų sistemą. Jei tapatybė patvirtinta, jau galite investuoti. Jei matote, kad tapatybė nepatvirtinta, sekite instrukcijas toliau. 3. Norėdami patvirtinti tapatybę paspauskite ant laukelio „Patvirtinkite savo tapatybę“. Atsakę į klausimyną, būsite nukreipti į Payseros identifikavimo aplinką. Toliau sekite Paysera instrukcijas. 4. Jei grįžus į Profitus savitarną prie savo paskyros vardo matote Paysera sąskaitoje esantį pinigų likutį, Jūsų tapatybės patvirtinimas pavyko. Galite investuoti. Pervedimai iš Paysera sąskaitos į kitą banką vyksta taip pat, kaip ir bankuose. Tam reikia užpildyti gavėjo duomenis, nurodyti banko sąskaitos numerį ir paskirtį. Norint pervesti pinigus iš Paysera į kitą mokėjimų sistemą reikės nurodyti tos sistemos kliento numerį ar kitus duomenis priklausomai nuo mokėjimų sistemos. Papildyti Paysera sąskaitą galima iš bet kurio pasaulio banko arba įnešus grynuosius pinigus per Paysera partnerių tinklą. Prisijungus prie Paysera sąskaitos ir pasirinkus skiltį „Papildymas“ tereikia išsirinkti, kuriuo būdu norėsite papildyti sąskaitą. Detalias instrukcijas gausite pasirinkę norimą sąskaitos papildymo būdą.

25. Ar turiu galimybę parduoti savo investicijas anksčiau negu nustatytas terminas?

Taip, tai galite padaryti antrinėje rinkoje, kurioje turite galimybę parduoti visas savo aktyvias bei mokėjimus pradelsusias investicijas, kol investicinis projektas nėra užbaigtas.

26. Kada pradedamos skaičiuoti palūkanos?

Palūkanos pradedamos skaičiuoti kitą darbo dieną po pinigų pervedimo paskolos gavėjui.

27. Ar galima investuoti Profitus svetainėje ne per Paysera?

Taip. Investuoti galite ir iš pagrindinių Lietuvos bei užsienio bankų naudojantis Trustly mokėjimo partneriu. Tam, kad investuotumėte naudojantis Trustly, atliekant tapatybės patvirtinimą reikia naudotis Ondato sistema.

28. Kodėl atliekant tapatybės patvirtinimą prašomas asmens kodas?

Asmens kodas yra naudojamas siekiant identifikuoti investuotoją, nes to reikalauja Lietuvos Respublikos įstatymai.

29. Ar investicijos yra apsaugotos indėlių ir įsipareigojimų įstatyme numatytu draudimu?

Investicijoms per sutelktinio finansavimo platformas nėra taikomas LR indėlių ir įsipareigojimų investuotojams įstatyme numatytas draudimas. Tačiau Jūsų investicijos yra apsaugotos konkrečiame projekte nurodytu nekilnojamo ar kito turto įkeitimu, taip pat ir kitomis užtikrinimo priemonėmis (pvz.: laidavimu arba garantija).

30. Kaip užtikrinamas investuotojų pinigų saugumas telkiant lėšas?

Visi investuotojų pinigai yra laikomi techninėse Paysera ir Trustly mokėjimo partnerių sąskaitose, kurių valdytoju yra paskirta Profitus, tačiau Profitus platforma nėra laikoma lėšų savininke. Sąskaita skirta tik techniškai administruoti mokėjimus tarp investuotojų ir projektų savininkų, t. y. surinkti investuotojų lėšas projektui, užtikrinti pilną finansavimą bei sutelktą sumą išmokėti projekto savininkui. Atitinkamai projekto savininkui grąžinant palūkanas bei investicijas - jos mokamos į techninę sąskaitą, iš kurios paskirstoma investuotojams. Profitus nelaiko savo ar kitokių lėšų techninėje sąskaitoje, klientų lėšos nėra Profitus turto dalis ir nuosavybes teise priklauso klientams.

31. Kaip atgaunamos investicijos, jei neužtenka įkeisto turto?

Paskolos gavėjas yra raginamas vykdyti savo įsipareigojimus pagal iš anksto numatytas taisykles. Jei mokėjimas ar mokėjimai nevykdomi per nustatytą laikotarpį, pradedamas išieškojimo procesas: per notarą gaunamas vykdomasis įrašas, kuris perduodamas vykdyti antstoliui. Antstolis išieškojimą vykdo iš įkeisto turto. Visais atvejais užtikrinimo priemonių vertė yra didesnė nei paskolos suma. Jei neužtenka įkeisto turto, antstolis toliau vykdo išieškojimą iš kito turto priklausančio projekto savininkui. Jeigu lėšų vis tiek neužtenka padengti investicijoms bei Profitus išlaidoms, gali būti inicijuojamas skolininko nemokumo procesas - bankroto byla, svarstomos galimybės kelti akcininkų, vadovo atsakomybės klausimą, jeigu matyti, kad skolininkas buvo blogai valdomas ar tyčia privestas prie nemokumo. Daugiau skaitykite mūsų Skolų išieškojimo procedūroje.

32. Kas atsitinka, jei paskolos gavėjas bankrutuoja ar įvyksta restruktūrizacija?

Bankroto proceso metu investuotojų interesai yra apsaugoti įkeisto turto verte, t. y. nepaisant to, kiek yra kreditorių, lėšos, gautos iš parduoto įkeisto turto, atskaičius bankroto administratoriaus išlaidas, bus skirtos investuotojų interesams tenkinti. Jeigu įkeisto turto nepakaks, investuotojai stos į bendrą kreditorių eilę ir jų reikalavimai bus tenkinami bendra tvarka: t. y. trečia eile (pirma eilė - darbuotojai, antra eilė - valstybės mokestiniai reikalavimai, trečia eilė - visi likę). Restruktūrizavimo atveju kreditorių reikalavimai bus tenkinami pagal skolininko parengtą ir kreditorių patvirtintą mokumo atkūrimo planą, kuriame bus numatyta turto pardavimo, atsiskaitymo terminai ir būdai. Kaip ir bankroto atveju, lėšos iš parduoto įkeisto turto bus skiriamos būtent investuotojų interesams tenkinti, nepaisant to, kiek įmonėje yra kreditorių. Jeigu turto nepakaks - likę skoliniai reikalavimai bus tenkinami pagal sudarytą mokėjimų planą pagal aukščiau aprašytas kreditorių eiles.

33. Kokius veiksmus turi atlikti juridinis asmuo prieš investuodamas?

Prieš investuodamas įsitikinkite, ar esate atlikęs visus reikiamus tapatybės patvirtinimo veiksmus: - patvirtinęs savo vadovo/ įgalioto asmens tapatybę su Paysera; - susiejęs (patvirtinęs) juridinio asmens sąskaitą su Platforma; - pateikęs papildomus dokumentus: vadovo/ įgalioto asmens asmens dokumento kopiją, įstatus, vadovo/akcininkų/ valdybos sprendimą investuoti (jeigu aktualu pagal įstatus), užpildęs juridinio asmens anketą. Informuojame, kad tikrindama tapatybę Profitus kreipsis į VĮ Registrų centrą (Juridinių asmenų registrą ir Juridini asmenų dalyvių informacinę sistemą), iš kurio gaus Juridinių asmenų registro išrašą ir juridinio asmens dalyvių sąrašą (jeigu juridinio asmens dalyvis yra ne vienas asmuo).

34. Kodėl Profitus prašo papildomų dokumentų tapatybei nustatyti arba užpildyti kliento anketą?

Sutelktinio finansavimo platformos operatoriai ir kitos finansų įstaigos turi laikytis Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo reikalavimų ir tinkamai nustatyti savo klientų tapatybes, įgyvendinti principą „Pažink savo klientą“. Tuo pagrindu Profitus prašo klientų informacijos apie jų tapatybę, veiklą ir planuojamas operacijas Platformoje, prašo užpildyti kliento anketą. Įstatymai mums draudžia vykdyti sandorius su klientais, kurie nėra mums pateikę reikalingos informacijos. Todėl, jei klientas ir po pakartotinio prašymo nepateiks prašomų dokumentų, operacijų vykdymas su klientu gali būti sustabdytas (pvz., bus neleidžiama investuoti į Projektus, juos skelbti, bus stabdomas išmokų mokėjimas, kt., kol nebus pateikti prašomi dokumentai), o informacija apie klientą gali būti perduota atsakingoms valstybinėms institucijoms. Jūsų investuotos lėšos, išmokėtinos palūkanos tokiu atveju liks saugios ir jas galėsite atgauti, kai tik pateiksite prašomą informaciją ir/ ar dokumentus.

35. Kas yra LTV ir kaip jis skaičiuojamas?

LTV (angl. Loan-to-value) – paskolos ir turto vertės santykis. Jis rodo, kiek procentų įkeisto nekilnojamojo ar kito turto sudaro paskola. Tad jeigu paskolos gavėjas siekia sutelkti 70 tūkst. eurų, tai jo įkeistas turtas investuotojams turi būti bent 100 tūkst., tokiu atveju LTV bus 70%. Kuo mažesnis LTV procentas – tuo geriau, nes tai reiškia, kad daugiau turto įkeista investuotojams. Tačiau reikėtų nepamiršti atkreipti dėmesį kokiu būdu įkeistas turtas – pirmine hipoteka, antrine ar kt.

36. Ar galiu pasikeisti sąskaitą iš kurios investuoju?

Paysera sąskaitą galima pakeisti tik iki atliekant pirmąją investiciją. Jei dar nesate investavęs, parašykite mums el. paštu [email protected], laisvos formos prašymą ir panaikinsime jūsų Paysera sąskaitos identifikaciją. Jei investuojate naudojantis Trustly mokėjimų partnerio sprendimu, galite naudotis visomis savo asmeninėmis sąskaitomis investavimui. Sąskaitos pasirinkimas prieinamas savitarnos skiltyje „Sąskaitos valdymas“ pasirinkus „Papildyti“.