Prižiūri mūsų veiklą:   Profitus
  Registruotis

Kaip pasirinkti sutelktinio finansavimo platformą?

2023-02-07

Daugėjant investavimo pasiūlymų labai svarbu neprarasti budrumo ir atsirinkti patikimas ir saugias platformas, kuriose ketinate įdarbinti savo sukauptas lėšas. 

 

Keli žingsniai, kurie padės atsirinkti saugias ir patikimas investavimo platformas: 

 

  • Įsitikinkite, kad platforma, kurioje ruošiatės investuoti yra reguliuojama – norėdamos veikti legaliai platformos turi būti patvirtintos Lietuvos banko bei gauti licenciją, kuri patvirtina, kad sutelktinio finansavimo platformos operatorius gali vykdyti veiklą Lietuvoje. Sutelktinio finansavimo platformos operatorių sąrašą, kurios turi leidimą veikti Lietuvoje galite rasti čia: https://www.lb.lt/lt/finansu-rinku-dalyviai?ff=1&market=1&type%5B%5D=23
  • Pasitikrinkite ir įvertinkite platformos istoriją: 
  1. Kiek projektų sufinansuota ir už kokią sumą? - tai leidžia įvertinti platformos patikimumą, ar turėsite projektų pasirinkimą, ar įmonė yra patikima ir aplamai kaip jai sekasi sutelktinio finansavimo rinkoje 
  2. Kiek ilgai veikia platforma? - jei įmonė veikia 2-3 metus, galbūt ji jau veikia pelningai, jei trumpiau, galbūt ji neturi vėluojančių projektų, o tai gali rodyti, kad nors platformos portfelis ir sveikas, tačiau neaišku ar įmonė susidūrusi su išieškojimo procesu turės veiksmų planą ir kaip pavyks išieškoti įkeistą turtą bei investuotojams sugrąžinti jų investicijas. 
  3. Kokio dydžio komanda bei kas dirba įmonėje? - tai leidžia įsivertinti įmonės kompetenciją, augimo perspektyvas, patikimumą. 
  4. Kokia yra įmonės finansavimo statistika? – vėluojančių paskolų skaičius/kiekis. Istorijos įsivertinimas leis suprasti, kaip įmonėje sekasi, kokią patirtį jau yra sukaupusi bei kitą svarbią informaciją, kuri leis priimti sprendimą ar investuoti savo santaupas ar ne. 
  • Įsivertinkite savo asmeninę rizikos toleranciją – siūloma grąža visada priklauso nuo tikėtinos rizikos prarasti savo investiciją, tad platformos, kurios siūlo aukštų palūkanų projektus, tikėtina turi ir didesnį rizikos reitingą ir atvirkščiai - žemesnės palūkanos, žinoma, ne visada, tačiau daugeliu atvejų suponuoja mažesnę riziką prarasti visą savo investicijų krepšelį. Norėdami sumažinti investicijų riziką, taip pat raginame diversifikuoti (išskaidyti) savo investicijas, nes tai leis jas labiau apsaugoti. 
  • Ir paskutinis patarimas – įvertinkite pačios platformos komunikaciją ir bendravimą su investuotojais – jeigu įmonė komunikuoja pastoviai, o į jūsų klausimus atsako operatyviai ir nereikia laukti kelių dienų, kol gausite atsakymą - galite būti tikri, kad iškilus klausimui ar problemai kažkas iš įmonės jums padės tas problemas išspręsti bei atsakys į jūsų rūpimus klausimus. Pavyzdžiui, kyla neaiškumų prieš investuojant ir norėtumėt pasikonsultuoti, kokie pirmieji žingsniai norint investuoti? Jeigu įmonė komunikuoja aktyviai ir operatyviai atsako į iškilusius klausimus, toks klausimas nesudarys didelio vargo, tačiau priešingu atveju gali reikėti ieškoti ir kito projekto į kurį norėtumėte investuoti, nes pasitaiko atvejų, kad atviri projektai sufinansuojami netgi per valandą ir mažiau, tad komunikacijos operatyvumas yra pakankamai svarbus norint sėkmingai investuoti. Taip pat gali pasitaikyti situacija, kad kyla klausimų dėl vėluojančių projektų į kuriuos investavote, jeigu sutelktinio finansavimo platforma komunikuoja aktyviai, tuomet tokia situacija didelio papildomo streso jums nesukels – susisiekus su įmone situacija bus paaiškinta plačiau, tačiau jeigu atsakymo tektų laukti dieną, dvi, o gal net visą savaitę? Tokia komunikacija gali kelti papildomo nereikalingo streso. 

 

Linkime pasirinkti tinkamą investavimo platformą, nes nuo to gali priklausyti jūsų investavimo sėkmingumas!

 

Investavimas visada susijęs su rizika, tačiau elgiantis protingai šią riziką galima sumažinti. 

Gaukite naujienas pirmi!

Pateikdami savo el. pašto adresą ir spausdami „Prenumeruoti” sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi tiesioginės rinkodaros tikslais. Naujienlaiškio galite bet kada atsisakyti paspaudę jame esančią nuorodą. Jūsų duomenys bus tvarkomi pagal Profitus Privatumo politiką.

Prenumerata patvirtinta. Laukite naujienų!