Prižiūri mūsų veiklą:   Profitus
  Registruotis

Paskolų platformos: pralaimime konkurencinę kovą dėl investuotojų iš užsienio

2020-04-06

Baltijos šalių paskolų platformoms vis labiau garsėjant visoje Europoje, Lietuvos paskolų platformų operatoriai skundžiasi, kad šalis taiko diskriminacinį platformose investuojančių užsienio piliečių apmokestinimą ir todėl užsieniečiams neparanku investuoti mūsų šalies platformose. Valdžios institucijos tokius teiginius atmeta. 

Lietuvoje veikiančių paskolų platformų atstovai sako, kad labiau suklestėti tarptautiniu lygiu ir prisivyti estus ar latvius joms truko diskriminacinė mokesčių sistema, galiojanti per lietuviškas paskolų platformas investuojantiems užsieniečiams.

Įžvelgia neteisybę

Viktorija Vanagė, NT paskolų platformos „Profitus“ įkūrėja ir vadovė, dėsto, kad Lietuvoje veikiančios sutelktinio finansavimo platformos pagal Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymą turi nuskaičiuoti 15% GPM nuo nerezidentų gaunamų palūkanų, o tai blogina konkurencines sąlygas.

„Pavyzdžiui, Estijoje investuotojai iš kitų šalių nėra apmokestinami GPM ir platformoms nėra reikalavimo nuskaičiuoti šį mokestį nuo užsienio piliečių uždirbtų palūkanų.

Dėl šios priežasties Estijos sutelktinio finansavimo platformos daug patrauklesnės užsienio investuotojams, nei veikiančios Lietuvoje”, – kalba V. Vanagė.

Dabar sistema veikia taip, kad Lietuvoje nerezidentai (nenuolatiniai Lietuvos gyventojai) apmokestinami 15% pajamų mokesčio tarifu ir vėliau jiems dar tenka susimokėti GPM savo šalyje.

„Tiesa, užsienio valstybės rezidentas, kurio rezidavimo šalis su Lietuva yra sudariusi Dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartį, gali pateikti prašymą sumažinti išskaičiuojamą mokestį ir platforma pritaikys sumažintą GPM tarifą bei jam išskaičiuos 10% arba Latvijos, Jungtinių Arabų Emyratų atvejais – 0%. Tačiau investuotojui tai nėra patogu – tokiu atveju nerezidentui tenka pateikinėti įrodomus apie rezidavimo šalį bei pildyti formą DAS-1. Be to, net ir sumažintas GPM tarifas nėra patrauklus užsienio valstybių piliečiams”, – kalba V. Vanagė.


Visą straipsnį skaitykite: https://www.vz.lt/rinkos/2020/03/11/paskolu-platformos-pralaimime-konkurencine-kova-del-investuotoju-is-uzsienio#ixzz6Ip8qq4Sx

Gaukite naujienas pirmi!

Pateikdami savo el. pašto adresą ir spausdami „Prenumeruoti” sutinkate, kad Jūsų asmens duomenys būtų tvarkomi tiesioginės rinkodaros tikslais. Naujienlaiškio galite bet kada atsisakyti paspaudę jame esančią nuorodą. Jūsų duomenys bus tvarkomi pagal Profitus Privatumo politiką.

Prenumerata patvirtinta. Laukite naujienų!