Prižiūri mūsų veiklą:   Profitus
  Registruotis

Dažniausiai užduodami klausimai

1. Kas yra antrinė rinka?

Antrinė rinka, tai funkcionalumas suteikiantis investuotojams galimybę parduoti visas savo aktyvias bei mokėjimus pradelsusias investicijas, kol investicinis projektas nėra užbaigtas. Norint išsiparduoti investicinį portfelį anksčiau laiko, antrinė rinka gali būti naudojama visų anksčiau investavusiųjų per Profitus platformą. Investicijas įsigyti gali visi užregistruoti bei tapatybę patvirtinę Profitus vartotojai.

2. Kaip pirkėjui ir pardavėjui padalinama investicijų grąža?

Po investicijos pardavimo/įsigijimo visos teisės, naujai atliekami palūkanų mokėjimai ar investicijų grąžinimai yra mokami pirkėjui.

3. Ar aš galiu parduoti savo investicijas antrinėje rinkoje?

Visas aktyvias bei pradelstas investicijas galite parduoti antrinėje rinkoje. Jei investiciją įsigijote pirminėje rinkoje, ją parduoti bus galima tik po to, kai bus pasirašyta hipotekos įkeitimo sutartis. Taip pat galite parduoti ir investicijas įsigytas antrinėje rinkoje, kai įsigijimo procesas sėkmingai užbaigtas.

4. Ar paskelbęs investiciją pardavimui galiu atšaukti?

Taip, parduodamų investicijų atšaukimas yra galimas, jei ši investicija dar nebuvo parduota, o pirkėjo sąskaitoje lėšos nebuvo rezervuotos. Tai padaryti galite paspaudę mygtuką atšaukti - bendrame antrinės rinkos pasiūlymų lange arba paspaudus mygtuką „parduoti investicijas“, sąraše „Mano parduodamos investicijos“. Atkreipkite dėmesį, kad pasiūlymas bus automatiškai atšauktas po 30 dienų, jei investicijos niekas nenupirks per šį laikotarpį. Taip pat investicijos pardavimo pasiūlymas yra automatiškai atšaukiamas, jei projekto savininkas atliko investicijų ar palūkanų grąžinimą.

5. Kaip naudotis antrine rinka?

Pardavėjas gali pasirinkti parduodamos investicijos kainą, įtraukdamas likusią negrąžintos investicijos dalį bei gautinas palūkanas. Visos vieno investuotojo investicijos į vieną projektą ar jo etapą yra parduodamos atskirai, nėra apjungiamos. Investicijos parduodamos kartu su papildomomis premijomis.

6. Kokie platformos mokesčiai taikomi naudojantis antrine rinka?

Pirkėjui nėra taikomi jokie platformos mokesčiai. Pardavėjui bus taikomas 2% mokestis, nuo galutinės pardavimo kainos.

7. Kada gausiu pinigus už parduotą investiciją?

Sėkmingai įvykus investicijos pardavimui, uždarbis pardavėjui išmokamas per 3 d.d., atskaičius antrinės rinkos naudojimosi mokestį - 2%.