1. Kas yra sutelktinis finansavimas?
Tai lėšų rinkimo būdas tarpininkaujant internetinei platformai, kuomet idėją turintys asmenys renka pinigus savo projektui iš pavienių asmenų įvairiomis sumomis. Pagrindinė sutelktinio finansavimo mintis – pinigai investuojami iš vienų žmonių kitiems žmonėms. Sutelktinis finansavimas gali būti įvairus: Paremtas atlygiu – investuojama už ne piniginį atlygį (prekės ar paslaugos); Paremtas aukojimu – investuojama be jokio atlygio, už emociją; Paremtas nuosavybe – investuojama mainais už nuosavybės dalį (akcijos, nekilnojamojo turto dalis); Paremtas skolinimu – investuojama į paskolą, siekiant atgauti ne tik investuotą sumą, bet ir palūkanas.
2. Kas yra Profitus?
Profitus – sutelktinio finansavimo platforma, tarpininkas tarp investuojančių žmonių ir verslo siekiančio gauti finansavimą. Profitus telkia pinigus nekilnojamojo turto projektų vystymui bei kitoms verslo paskoloms, tačiau visais atvejais investuotojų investicijos yra užtikrinamos turto įkeitimu ar laidavimu.
3. Kaip veikia Profitus?
Profitus atrenka ir internetinėje svetainėje patalpina projektus, į kuriuos kviečia investuoti pagal aprašyme nurodytas sąlygas. Investuotojams kaip užstatas, kad investicijos bus grąžintos, yra įkeičiamas nekilnojamasis turtas, kitas turtas ar suteikiamas laidavimas. Projekto laikotarpiu investuotojams mokamos projekte numatytos palūkanos. Profitus prižiūri, kad paskolos gavėjas laiku atsiskaitytų su investuotojais ir visokeriopai atstovauja investuotojų interesus. Iš kitos pusės Profitus verslui padeda sutelkti finansavimą iš daugybės investuotojų, sutvarkyti dokumentus bei platformą, per kurią lengva atsiskaityti su investuotojais.
4. Ar Profitus veikla reguliuojama?
Profitus platformos operatoriaus veiklą prižiūri Lietuvos Bankas. Taip pat, Profitus kaip platformos operatorius yra įrašytas į viešąjį sutelktinio finansavimo platformų operatorių sąrašą ir veikia remiantis Sutelktinio finansavimo įstatymu, LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu. Dėl sutelktinio finansavimo platformų operatorių finansavimo sandorių priimtinumo finansuotojams ir projektų savininkų patikimumo vertinimo taisyklėmis, Akcinių bendrovių įstatymu. Taigi, Profitus platformos veikla yra griežtai reguliuojama ir prižiūrima.
5. Kokie projektai finansuojami Profitus platformoje?
Profitus telkia pinigus įvairios paskirties verslo paskoloms. Šiuo metu Profitus platformoje finansuojami du pagrindiniai produktai. Pirmasis, verslo paskolos su NT įkeitimu, kur investuotojų interesams užtikrinti įkeičiamas nekilnojamasis turtas pirmine hipoteka. Antrasis, verslo paskolos, kuriose kaip užstatas investuotojams įkeičiamas nekilnojamasis turtas antrine hipoteka, įranga, automobilis ar sandėlio likutis, visais atvejais papildomai suteikiamas ir asmeninis įmonės vadovo ar susijusio asmens laidavimas. Taip pat visi projektai platformoje gali būti finansuojami etapais. Tai ypatingai nekilnojamo turto vystytojams patrauklus finansavimo būdas, kai esama vystomo objekto vertė yra ženkliai mažesnė nei visa projektui reikiamų investicijų suma. Projekto savininkui vertinga vystymo projektą finansuoti dalimis, po truputį keliant įkeičiamo turto vertę, bei nepermokant už paskolintas lėšas, kurių iškart projekte nepavyksta įdarbinti. Tokio tipo projektuose numatomas maksimalus LTV rodiklis, kurio negalima peržengti finansuojant projekto naujus etapus. Visos paskolos yra finansuojamos pagal tuometinę įkeisto turto vertę, o paskolą gaunant etapų principu, pasiekus maksimalų LTV rodiklį – atliekamas naujas nepriklausomų nekilnojamojo turto vertintojų vertinimas. Jeigu Jus domina finansavimo galimybės: skambinkite tel. nr. +37063760776 ar rašykite mums
[email protected] 6. Kokiu pagrindu atliekami pavedimai Profitus platformoje?
Profitus platforma pati neatlieka piniginių operacijų. Jūsų piniginės operacijos atliekamos per platformoje integruotas mokėjimo sistemas Paysera arba Trustly.
7. Kokiu principu atliekamas projektų savininkų rizikos vertinimas?
Rizika vertinama remiantis Sutelktinio finansavimo įstatymu, vidiniu projekto ir projekto savininko vertinimo algoritmu, kurio rezultatas leidžia priskirti projektui rizikingumo reitingą (A+, A, A-, B+, B, B-, C+, C, C-, D). Vidinis algoritmas skaičiuojamas remiantis informacija iš valstybinių ir kitų registrų, nepriklausomų nekilnojamojo ar kito turto vertintojų ataskaitomis bei vidinių profesionalių analitikų pagalba.
8. Su kuo bendradarbiauja Profitus?
Siekiant nepriekaištingos atitikties įstatymams, Profitus konsultuojasi su Lietuvos Banku. Piniginės operacijos platformoje atliekamos bendradarbiaujant su Paysera ir Trustly. Projekto ir projekto savininko rizikingumas vertinamas remiantis Creditinfo pateikta informacija.
9. Ar registracija Profitus platformoje yra mokama?
Registracija tiek investuotojui, tiek projekto savininkui yra visiškai nemokama.
10. Kaip susikurti Profitus paskyrą?
Paskyrą galite susikurti paspaudę mygtuką „Registruotis“, esantį dešiniajame puslapio kampe ir užpildę trumpą registracijos formą. Nepamirškite identifikuotis, tik atlikus identifikacijos procesą – matysite detalią kiekvieno naujai paskelbto projekto finansavimo informaciją.
11. Kas nutiktų, jei Profitus veikla būtų nutraukta?
Profitus veikia tik kaip tarpininkas, tad veiklai sustojus išliktų tiesioginis investuotojo ir projekto savininko santykis. Kadangi projekto savininko turtas įkeičiamas platformai, kuri pagal įstatymą atstovauja investuotojų interesus, turtas liktų investuotojams.