en_US

Dažniausiai užduodami klausimai

Nerandate atsakymo?

Parašykite mums

1. Kas yra sutelktinis finansavimas?

Tai lėšų rinkimo būdas tarpininkaujant internetinei platformai, kuomet idėją turintys asmenys renka pinigus savo projektui iš pavienių asmenų įvairiomis sumomis. Pagrindinė sutelktinio finansavimo mintis – pinigai investuojami iš vienų žmonių kitiems žmonėms. Sutelktinis finansavimas gali būti įvairus:

  • Paremtas atlygiu – investuojama už ne piniginį atlygį (prekės ar paslaugos);
  • Paremtas aukojimu – investuojama be jokio atlygio, už emociją;
  • Paremtas nuosavybe – investuojama mainais už nuosavybės dalį (akcijos, nekilnojamojo turto dalis);
  • Paremtas tarpusavio skolinimu (angl. „P2P lending") – investuojama į paskolą, siekiant atgauti ne tik investuotą sumą, bet ir palūkanas.

2. Kas yra PROFITUS?

PROFITUS - investavimo į nekilnojamąjį turtą platforma, tarpininkas tarp investuojančių ir norinčių gauti finansavimą žmonių. PROFITUS platformoje talpinami tik su nekilnojamuoju turtu susiję projektai. PROFITUS atlieka projekto savininko bei projekto rizikos vertinimą bei administruoja finansavimo procesą.

3. Kaip veikia PROFITUS?

PROFITUS – internetinė platforma, kurios pagalba investuotojai, siekiantys gauti grąžą ir projektų savininkai, norintys gauti finansavimą NT vystymui, pirkimui ar nuomai greitai ir nesudėtingai suranda vienas kitą.

PROFITUS platformoje finansuojami NT projektai mainais gaunant palūkanas paskolintai sumai ir atgaunant visą paskolintą sumą.

Kaip tai veikia?
1) Norintis gauti finansavimą nekilnojamojo turto projektui asmuo užpildo paraišką;
2) PROFITUS atlieka projekto savininko ir projekto rizikos vertinimą remiantis atsakingo skolinimo taisyklėmis bei vidiniu vertinimo algoritmu;
3) Praėjus patikrą projektas talpinamas platformoje ir renkamas finansavimas iš investuotojų;
4) Kai sufinansuojama visa norima suma, įkeičiamas turtas ir suma pervedama projekto savininkui;
5) Projekto savininkas vysto projektą ir atsiskaito su investuotojais grąžindamas jiems ne tik investuotą sumą, bet ir palūkanas.

4. Kodėl PROFITUS talpinami tik nekilnojamojo turto projektai?

Nekilnojamasis turtas Lietuvoje laikomas viena patraukliausių investicijų, nes ji:

  • atspari infliacijai;
  • sukuria papildomas pajamas;
  • yra apčiuopiama.

Todėl mes, PROFITUS komanda, suteikiame galimybę kiekvienam investuoti nedidelę sumą (nuo 50 eurų) į nekilnojamąjį turtą internetu 24/7. Jums nereikia turėti žinių apie nekilnojamąjį turtą, nes visi projektai įvertinami specialistų. Be to, nėra jokių investavimo mokesčių. Čia taip pat pritraukiame kapitalą ir nekilnojamojo turto savininkams, kad jie galėtų realizuoti savo verslo idėjas.

5. Ar PROFITUS veikla reguliuojama?

PROFITUS platformos operatoriaus veiklą prižiūri Lietuvos Bankas. Taip pat, PROFITUS kaip platformos operatorius yra įrašytas į viešąjį sutelktinio finansavimo platformų operatorių sąrašą ir veikia remiantis Sutelktinio finansavimo įstatymu, LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu, Atsakingojo skolinimosi taisyklėmis, Dėl sutelktinio finansavimo platformų operatorių finansavimo sandorių priimtinumo finansuotojams ir projektų savininkų patikimumo vertinimo taisyklėmis, Akcinių bendrovių įstatymu. Taigi, PROFITUS platformos veikla yra reguliuojama ir prižiūrima gan griežtai.

6. Kokie projektai finansuojami PROFITUS platformoje?

Į kiekvieną nekilnojamojo turto (NT) objektą žiūrime labai individualiai. Finansuojame įvairios paskirties nekilnojamąjį turtą, jeigu investavimo tikslas – NT vystymas, statybos, konversija, rekonstrukcija ar kt. Pasikalbėkime tel. +37063760776 ar parašykite mums info@profitus.lt.

7. Kokiu pagrindu atliekami pavedimai PROFITUS platformoje?

PROFITUS platforma pati neatlieka piniginių operacijų. Jūsų piniginės operacijos atliekamos per platformoje integruotą mokėjimo įstaigos „Paysera“ sistemą.

8. Kokiu principu atliekamas projektų savininkų rizikos vertinimas?

Rizika vertinama remiantis Atsakingojo skolinimo taisyklėmis, Sutelktinio finansavimo įstatymu, vidiniu projekto ir projekto savininko vertinimo algoritmu, kurio rezultatas leidžia priskirti projektui rizikingumo reitingą (A+, A, A-, B+, B, B-, C+, C, C-, D). Vidinis algoritmas skaičiuojamas remiantis informacija iš valstybinių ir kitų registrų, nepriklausomų nekilnojamojo turto vertintojų ataskaitomis bei vidinių profesionalių analitikų pagalba. Mes pateikiame kiekvieno nekilnojamojo turto projekto vertinimo ataskaitą projekto savininkui „Dokumentų” skiltyje.

9. Su kuo bendradarbiauja PROFITUS?

Siekiant nepriekaištingos atitikties įstatymams, PROFITUS konsultuojasi su Lietuvos Banku. Piniginės operacijos platformoje atliekamos bendradarbiaujant su PAYSERA. Dėl teisinės bazės atitikties įstatymams bendradarbiaujama su teisininkais iš kontorų TVINS ir SORAINEN. Projekto ir projekto savininko rizikingumas vertinamas remiantis CREDITINFO pateikta informacija.

10. Ar registracija PROFITUS platformoje yra mokama?

Registracija platformoje yra visiškai nemokama tiek investuotojui, tiek projekto savininkui. Detaliau apie kitus mokesčius rasite skiltyje „Įkainiai“.

11. Kaip susikurti PROFITUS paskyrą?

Paskyrą galite susikurti paspaudę mygtuką „Prisijungti“, esantį dešiniajame puslapio kampe ir užpildę trumpą registracijos formą. Nepamirškite identifikuotis, nes tada gausite detalią informaciją apie nekilnojamojo turto projektą.

12. Kas nutiktų, jei PROFITUS veikla sužlugtų?

PROFITUS veikia tik kaip tarpininkas, tad veiklai sustojus išliktų tiesioginis investuotojo ir projekto savininko santykis. Kadangi projekto savininko turtas įkeičiamas platformai, kuri pagal įstatymą atstovauja investuotojų interesus, turtas liktų investuotojams.

13. Kaip persivesti pinigus iš/į Paysera sąskaitą?

Norėdami papildyti sąskaitą turite atlikti šiuos veiksmus:

1. Prisijungti/užsiregistruoti PROFITUS.

2. Patekus į PROFITUS savitarną kairėje pusėje viršutiniame kampe matote savo statusą: Jūsų tapatybę patvirtinome/Patvirtinkite savo tapatybę. Jei tapatybė patvirtinta, jau galite investuoti. Jei matote, kad tapatybė nepatvirtinta, sekite instrukcijas toliau.

3. Norėdami patvirtinti tapatybę paspauskite ant laukelio Patvirtinkite savo tapatybę". Atsakę į klausimyną, būsite nukreipti į Payseros identifikavimo aplinką. Toliau sekite PAYSERA instrukcijas.

4. Jei grįžus į PROFITUS savitarną prie savo paskyros vardo matote PAYSERA sąskaitoje esantį pinigų likutį, Jūsų tapatybės patvirtinimas pavyko. Galite investuoti.

Pervedimai iš PAYSERA sąskaitos į kitą banką vyksta taip pat, kaip ir bankuose. Tam reikia užpildyti gavėjo duomenis, nurodyti banko sąskaitos numerį ir paskirtį. Norint pervesti pinigus iš PAYSERA į kitą mokėjimų sistemą reikės nurodyti tos sistemos kliento numerį ar kitus duomenis priklausomai nuo mokėjimų sistemos.

Papildyti PAYSERA sąskaitą galima iš bet kurio pasaulio banko arba įnešus grynuosius pinigus per PAYSERA partnerių tinklą. Prisijungus prie PAYSERA sąskaitos ir pasirinkus skiltį „Papildymas“ tereikia išsirinkti, kuriuo būdu norėsite papildyti sąskaitą. Detalias instrukcijas gausite pasirinkę norimą sąskaitos papildymo būdą.

14. Kada pradedamos skaičiuoti palūkanos?

Palūkanos pradedamos skaičiuoti kitą darbo dieną po sutarties pasirašymo su NT projekto savininku.

15. Kodėl atliekant tapatybės patvirtinimą prašomas asmens kodas?

Asmens kodas yra naudojamas siekiant identifikuoti investuotoją, nes to reikalauja Lietuvos Respublikos įstatymai.

16. Atliekant tapatybės patvirtinimą pasirinkau ne tą PAYSERA sąskaitą. Kaip ją pakeisti?

Prisijungę prie PROFITUS paskyros, viršutinėje meniu dalyje spauskite mėlyną užrašą „Patvirtinkite tapatybę su kita paskyra’’ ir iš naujo atlikite tapatybės patvirtinimą per PAYSERA.